Masaüstündeki Dosyalarım Kayboldu

shecks

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, masaüstündeki dosyalarım kayboldu. Dün sıkıntısız bir şekilde kapattığım bilgisayarımı sabah açtığımda masaüstündeki klasörümün olmadığını fark ettim. Klasörün içindeki dosyaların adını aramaya yazdım ama hiçbir sonuç bulunamadı. Daha sonra sistem geri yükleme yaptım. Dün gece saat 12'de geri yükleme noktası oluşmuş ona geri getirdim. Klasörüm geri geldi ancak içinde 1-2 dosya vardı. Diğer dosyalarım buhar olup uçmuş gibiydi. Silinen dosyaları geri getiren bir program yükledim ancak hiçbir sonuç alamadım. Silinenler arasında kaybolan dosyalarım yoktu. Ayrıca Kaspersky'yi kullanarak bilgisayarı taradım ancak hiçbir tehdit bulamadı. Microsoft forumunda okuduğum makaledeki bir kaç adımı da uyguladım ancak sonuç alamadım. Normalde çok sıkıntı etmem ancak tüm illustrator çizimlerim gitti ondan bu sorunu çözmek ve dosyalarımı geri getirmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler. (İşletim Sistemim Lisanslı Windows 10 Pro)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durduk yere silinmez, veya arıza desek de olması mümkün değil çünkü belli başlı dosyalar silinmiş. Ya fark etmeden sildiniz, yada bakım veya güvenlik uygulaması varsa bilgisayarda tarama yapıp zararlı dosya diye tanımlayarak silmiş olabilir dosyalarınızı. Recovery tarzı uygulamalar ile silinen dosyaları kısa zamanda geri getirmek mümkün olabiliyor, deneyin isterseniz.

Durduk yere silinmez, veya arıza desek de olması mümkün değil çünkü belli başlı dosyalar silinmiş. Ya fark etmeden sildiniz, yada bakım veya güvenlik uygulaması varsa bilgisayarda tarama yapıp zararlı dosya diye tanımlayarak silmiş olabilir dosyalarınızı. Recovery tarzı uygulamalar ile silinen dosyaları kısa zamanda geri getirmek mümkün olabiliyor, deneyin isterseniz.
Recovery uygulaması kullanmıştım siz dedikten sonra tekrar yeni bir uygulama indirip kullandım. Aradığım dosyalar dışında bütün sildiğim dosyaları buldum. Çok eskiler de vardı yakın zamanda sildiklerim de ama bu giden dosyalarım hala yok :/

Recovery uygulaması kullanmıştım siz dedikten sonra tekrar yeni bir uygulama indirip kullandım. Aradığım dosyalar dışında bütün sildiğim dosyaları buldum. Çok eskiler de vardı yakın zamanda sildiklerim de ama bu giden dosyalarım hala yok :/
Durduk yere kendi kendine silinmez dosyalar diye düşünüyorum. Windows 10 Defender, zararlı yazılım olarak algılayıp silmiş olabilir mi? Dosyalarınız ne içeriyordu? Program veya zararlı dosyalar var mıydı?

Durduk yere kendi kendine silinmez dosyalar diye düşünüyorum. Windows 10 Defender, zararlı yazılım olarak algılayıp silmiş olabilir mi? Dosyalarınız ne içeriyordu? Program veya zararlı dosyalar var mıydı?
Illustrator de yaptığım çalışmaların dosyaları ve fotoğraflarım silindi. Zararlı olarak algılamayacaktır bunları. Kendim silmediğime eminim ama durduk yere silinmesi bana da mantıklı gelmiyor. Sistem geri yükleme de dosyayı yarım yamalak geri getirince silmediğimden emin oldum ama dosyalar gitti artık ben ümidi kestim..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı