Çözüldü Masaüstündeki silik dosyalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EREN1242

Hectopat
Dün bilgisayarı sıfırladım. Bugünde her şeyi yükledim fakat masaüstünde ki dosyalar renksiz silik şekilde gözüküyor. Sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2022.01.29 - 13.55.47.36.png
    Desktop Screenshot 2022.01.29 - 13.55.47.36.png
    4 MB · Görüntüleme: 105
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Silik görünen kısayola Sağ Click > Özellikler > Genel girip Gizli tiki açık mı onu kontrol et.
Açık ise hepsinin tikini kaldır.

Olmazsa %localappdata% içindeki IconCache.db dosyasını silerek iconları yeniden oluşturabilirsin. (explorer.exe yeniden başlatılması gerekir.)

Otomatik parlaklık veya gece modunu devre dışı bırakmayı da deneyebilirsin.

Son olarak Windows Performans Seçeneklerinden Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin seçeneğini seçerek deneyin.
Merhaba,

Masaüstünüzdeki iconlar gizli halde iken renkleri böyle görünür.
Herhangi bir kısayolun gizli olup olmadığını kontrol edin.

Silik görünen kısayola Sağ Click > Özellikler > Genel girip Gizli tiki açık mı onu kontrol et.
Açık ise hepsinin tikini kaldır.

Olmazsa %localappdata% içindeki IconCache.db dosyasını silerek iconları yeniden oluşturabilirsin. (explorer.exe yeniden başlatılması gerekir.)

Otomatik parlaklık veya gece modunu devre dışı bırakmayı da deneyebilirsin.

Son olarak Windows Performans Seçeneklerinden Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin seçeneğini seçerek deneyin.

Çözüm
İlk yöntemini denedim olmadı sadece geri dönüşüm kutusuna bakılmıyor.
İkinci yöntemde Explorer exe yi nasıl yeniden başlatacağımı bulamadım.
Performans seçenekleri çıkmıyor ayarlarda veya aramada.

Görev yöneticisi (CTRL + SHIFT + ESC) üzerinden Windows Gezgini isimli işleme sağ click atıp Yeniden başlat diyebilirsin. Veya Ayrıntılar sekmesinden explorer.exe'yi bulup görevi sonlandırıp, Dosya > Yeni görev çalıştır > explorer.exe yazarak çalıştırabilirsin.

Aramaya performans veya görünüm yazdığında bu çıkması gerekiyor.

1643456048336.png

Çıkmadıysa Denetim Masası üzerinden veya Çalıştır (WIN + R) üzerinden SystemPropertiesPerformance.exe yazarak ulaşabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı