Masaüstüne taşınan dosyalar klasör düzenini bozuyor

JayzDmx59

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10'da harici HDD'den masaüstüne sık sık iş yerimden getirdiğim dosyaları atarım. Masaüstündeki sabit duran dosyaları sol tarafta dizili tutuyorum. HDD'den kopyalayıp veya kestiğim dosyayı masaüstünde sağ taraflarda boş bir yere tıklayıp yapıştır dememe rağmen gitti en üstte 1. sıradaki bilgsayarım klasörünün altına yapıştırdı. Diğer klasörleri de bir sıra aşağıya atmış oldu. Simegeleri otomatik düzenleme seçeneği aktif değil.

Masaüstüne kolay kolay klasör yüklemem. Belgelerim klasorune atsanız daha iyi olur. Bilgisayar her açıldığında masaüstünü de tarıyor. Bir süre sonra yavaşlamaya neden olabilir? Tabii siz bilirsiniz. 15 yıldır masaüstüne büyük dosya atmamaya çalışırım. Atarsam da bilgisayarı kapatmadan arşivlerim, klasörü masaüstünde bırakmam. Sizin sorununuzda ise elle manuel olarak klasörün yerini değiştirmek zor mu geliyor yoksa masaüstünüz yüzlerce dosyayla dolu olduğu için kopyaladığınız dosyayı bulmakta zorlanıyor musunuz?

Masaüstüne kolay kolay klasör yüklemem. Belgelerim klasorune atsanız daha iyi olur. Bilgisayar her açıldığında masaüstünü de tarıyor. Bir süre sonra yavaşlamaya neden olabilir? Tabii siz bilirsiniz. 15 yıldır masaüstüne büyük dosya atmamaya çalışırım. Atarsam da bilgisayarı kapatmadan arşivlerim, klasörü masaüstünde bırakmam. Sizin sorununuzda ise elle manuel olarak klasörün yerini değiştirmek zor mu geliyor yoksa masaüstünüz yüzlerce dosyayla dolu olduğu için kopyaladığınız dosyayı bulmakta zorlanıyor musunuz?
Cevabınız için teşekkürler sayenizde yeni birşey daha öğrenmiş oldum bundan sonra artık bende büyük boyutlu dosyaları masaüstünde tutmam. Elle her seferinde düzeltmek istemediğimden belki kolay bir çözümü vardır diye sormak istedim. Ama onca boş yer varken gidip dizili dosyaların arasına atmasını durduk yere takıntı yaptım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı