Maske cezası ne zaman gelir?

Hoxrainn

Decapat
Reşit değilim ve e-Devlet'im yok. Arkadaşlarla eve gidiyorduk, sitenin bahçesine girmeden maskeleri çeneye indirmiştik. Sitenin önünde 2 tane bekçi bizi gördü. Apartmanın içine tam giriyorduk, ikisi de bize seslendi; biz de yanlarına gittik. TC kimlik numaramızı istediler. Daha sonra doğum yeri, kütük, doğum tarihi, ana ve baba adı vs. istediler. Bilgileri verdik, bekçi de bizim bilgilerimizi telefonda kaydetmeye başladı (Sanırım WhatsApp'te birine mesaj olarak kaydetti.). Daha sonra yanındaki diğer bekçi telefondan birini aradı. Sana bir TC kimlik numarası vereceğim, bilgileri kontrol et dedi. Ondan sonra artık bundan sonra maske takarsınız deyip çıktılar siteden. Ceza yemiş miyim? Yemişsem ne zaman gelir? Polislerden birine sordum; kaymakamlık onay verirse yersin, vermezse yemezsin dedi. Neye göre oluyor bu? Ceza ne kadar zaman içinde gelir?

Artık bundan sonra maske takarsınız cümlesi ceza yemişsiniz anlamına geliyor gibi. Yani benim düşüncem o yönde. :/

Geçenlerde PTT'ye gittim şifre almak için. 15 yaş ve üstü isen gidip alabilirsin. Orada her şey gözükür. Ama ceza yerseniz illaki aile büyükleriniz haberi olur. Babanız yasal olarak çalışıyor gözüküyorsa maaşından kesilir diye düşünüyorum.

Başkaları sokaklarda çenesinde bile maske olmadan cirit atıyor. Oradan oraya. Hatta mahalleden mahalleye.
Asker uğurladılar birkaç ay içinde yine bir şey olmadı.
Bu kişilere hiçbir ceza kesilmedi. Siz duvarlarla çevrili şahsi mülkiyetinizin bahçesinde otururken ceza kestiler ha! Yuh yani öyleyse.
Şahsi mülkiyetinin bahçesindeyken ceza kesiliyorsa buna göre balkondan bakana da sırf maske takmadı deyip ceza keserler. :D

15 yaşında olman yetiyor e-Devlet şifresi için. Uyarı cezası verilmiş, bir daha yakalanirsaniz cezayı yersiniz.

15 yaşında olman yetiyor e-Devlet şifresi için. Uyarı cezası verilmiş, bir daha yakalanirsaniz cezayı yersiniz.

Başkaları sokaklarda çenesinde bile maske olmadan cirit atıyor. Oradan oraya. Hatta mahalleden mahalleye.
Asker uğurladılar birkaç ay içinde yine bir şey olmadı.
Bu kişilere hiçbir ceza kesilmedi. Siz duvarlarla çevrili şahsi mülkiyetinizin bahçesinde otururken ceza kestiler ha! Yuh yani öyleyse.
Şahsi mülkiyetinin bahçesindeyken ceza kesiliyorsa buna göre balkondan bakana da sırf maske takmadı deyip ceza keserler. :D
Sana yemin ederim adamlar bizle uğraşırken arkamızdan bin tane maskesiz insan geçti. Arkadaşlarla birbirimize bakıp güldük. Bide siteye giriyorduk abi o yüzden çıkardık dedim. Bekçinin savunması aynen siteden çıktıktan 10 adıma kadar maske takılmasa da olur dedi. Resmen boşu boşuna ceza yedik. Yedik mi onu da bilmiyorum

Sözlü uyarı gibi bir şey yaptıklarını düşünüyorum. Artık bu tür durumlar da dikkat etmelisin. Emin ol yüksek miktar da para cezası alabilirsin ve bu senin için iyi olmaz. Ayrıca kendini düşün biraz. Ya sana virüs kaparsa? Çok kötü olur. Böyle bir şey olmasını istemezsin eminim. Hem kendin için hem de sevdiklerin için önlem alman iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı