Maske takan var mı?

Maskeyi kendi sağlığım açısından takıyorum hatta 2 günde bir değiştiriyorum (bazen günlük değiştiriyorum) Yetkililerin saçma sapan kararları yüzünden hayatımı riske atamam.
Maske üretimi yapan atölyeler sayenizde ev araba parası vs çıkardı. Aylık internet faturası vermek zoruma giderken kutu kutu maskeye para harcamak bana ters. 1 maskeyi 1-2 hafta takıyorum ama toplu taşıma vb kapalı takılması mecburi yerlerde. Hastalık yok diyemem ama bu denli ciddi olduğunu da söyleyemem. Ölenlerin de verilen ilaçlar ile öldüğünün kanaatindeyim. Benim arkadaşım ilk çıktığı sıralar tat koku kaybından dolayı gözetime alındı. İlaçların kendisini hastalandırdığını düşünerek içmeyi bıraktı. Ondan sonra bir şeyi kalmadı. Kimseye yön vermiyorum. Kimse ben maske takmıyorum diye hasta da olmuyor. (hayvan gibi tükürüp veya öksürmüyorum. En azından öksürünce kolumu siper ediyorum. Her gün duş alıyorum vs.) Herkes kafasına göre. Ama keşke maske üretimi yapsaydım diye düşündüm. Hükümet maske fiyatına müdahale etmeseydi en az 3-5 liradan tanesi satılacaktı. Normalde ücretsiz olması iyi olurdu ama onun yerine 1 liraya satacaksınız dediler. Paran varsa durumun iyiyse al kutu kutu tak. Çünkü maskeleri 5-6 saatte değiştirmen gerekecek. Eğer iş yerinde takıyorsan daha kısa sürede değiştirmen gerek. Tozlu iş yeriyse 2 saatte bir değiştirmen gerek! = MALİYET. Yatırım tavsiyesi değildir. Tak veya takma!

Yeni konular

Geri
Yukarı