Bisiklet sürerken maske takma zorunluluğu var mı?

Steella

Kilopat
Daha fazla  
Bir ara zorunluluk yoktu. Yeni genelgelerde zorunluluk var mı bilmiyorum. Dışarıda maskesiz sürerken aşırı tedirgin oluyorum. Kronik alerjik astım hastası olduğum için hareket halindeyken maske takamıyorum. Bilen kişiler cevaplarsa sevinirim.

Dışarıda iken maske takmak zorunlu maalesef. Spor yaparken maske takmak gerçekten bunaltıcı olsa da yapacak bir şey yok.
Yanlış bilgilendiriyorsunuz. Ceza yazılmaz. Sağlık açısından bisikletten inmedikçe, takmamalı.
Daha kötü sağlık sorunlarına yol açar. Eğer yanlış şekilde ceza kesilirse, ceza makbuzuna bisikletin üstünde kesildi diye not yazdırırsanız, iptal ettirebilirsiniz. Yanlış şekilde ceza kesilip, iptal ettiren tanıdıklarım var.

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba.

Bu websitesinde azıcık altlarda mesafeye uyarak maskesiz sürülebileceği açıklanmış.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Yanlış bilgilendiriyorsunuz. Ceza yazılmaz. Sağlık açısından bisikletten inmedikçe, takmamalı.
Daha kötü sağlık sorunlarına yol açar. Eğer yanlış şekilde ceza kesilirse, ceza makbuzuna bisikletin üstünde kesildi diye not yazdırırsanız, iptal ettirebilirsiniz. Yanlış şekilde ceza kesilip, iptal ettiren tanıdıklarım var.

Hocam yazılır demedim ki. Yazılabilir yazdım emin olmadığım için.

Ben de bisiklete bindigimde otobus duragi, yaya gecidi gibi yerlerden gecerken maskemi kapatiyorum. Sonrasinda cenemin altina aliyorum. Cezadan dolayi degil, kendi sagligim icin kendimce onlem aliyorum. Bende de alerji sikintisi var :( Aksi halde diger arkadaslarin belirttigi gibi ayni havayi uzun sure solumak rahatsiz edici oluyor. Ilk etapta bas agrisina sebep oluyor. Sonraki asamada daha riskli durumlara sebebiyet verebilir.

Ben zorunlu olduğunu bilmiyordum ama yakalanmamışım demek ki.

Kronik alerjik astım hastası olduğum için hareket halindeyken maske takamıyorum. Bilen kişiler cevaplarsa sevinirim.
Ben de maskeyle nefes almak da zorlanıyorum. Maskeni tak, burnunu dışarı çıkar. Polis görürsen burnunu içeri sok. Ceza yemezsin böylece.

Sabah 155'i arayıp aynı burada sorduğum gibi onlara da sordum. Dışarıda gördüğüm polislere'de sordum. Maalesef zorunluluk varmış...

Hocam yanlış hatırlamıyorsam CO2 zehirlenmesinden ölen biri olmuştu. Sürekli verdiğimiz havayı solumak büyük tehlike. Size önerim sahil gibi yerlerde çıkartıp kalabalığın daha fazla olduğu yerde takarak bir nevi hibrit bir maske kullanımı yapabilirsiniz :D.

Evet bende hatırlıyorum sanki, taksan tehlikeli takmasan yine tehlikeli😁
Ben zorunlu olduğunu bilmiyordum ama yakalanmamışım demek ki.

Ben de maskeyle nefes almak da zorlanıyorum. Maskeni tak, burnunu dışarı çıkar. Polis görürsen burnunu içeri sok. Ceza yemezsin böylece.

Mantıklı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı