Maskülizm problemleri

M4VER1CK

Hectopat
Makaleler
1

A- Erkeklere karşı uygulanan potansiyel tacizci, tecavüzcü sorunsalı ;

(Alıntı kısım)

Belki biliyorsunuzdur, günlük hayatta bile her erkeğe tacizci gözü ile bakıldığı oluyor. Örneğin ''orada çok erkek var gitmeyelim'' diyen kadınlar, dolmuşta bir erkeğin yanına oturmaya çekinen yahut yolda yürürken arkadan bir erkek gelince rahatsız olan yer değiştiren kadınlar var..

Her erkeği tacizci gözüyle bakmanın yanlışlığını görelim, gösterelim. Bu bakış açısının yanlış olduğunu, erkeğin kendisini kötü hissetmesine neden olacak büyük bir ön yargı olduğunu anlatalım.

Taciz ve tecavüzlere erkeklerin de karşı çıktığını ve tecavüzcü erkeklerin, toplam erkek nüfusunun %1'i bile etmediğini anlatalım.

Türkiye'de tecavüz, taciz suçu işlemiş erkekler, toplam erkek nüfusunun yalnızca %0.39'unu oluşturuyor. Erkek nüfusunun %1'i bile etmeyen bu sapıklıklara bakarak, bütün erkekleri aynı kefeye koyup ''Potansiyel tecavüzcü olarak görmekten vazgeçin'' Esenlikler...
(Alıntı kısım)

Bu ve buna benzer pek çok olay var, malesef ülkemizde erkek olmak tacizci olmakla aynı kefeye koyuluyor. Bazı erkekler, yolda gördüğü karşı cins bireylere soru sormaya bile çekiniyor.

B- Erkek dediğin güçlü olmalı, evine karısına sahip çıkmalı vs sorunsalı ;

Güç, kuvvet, dayanıklılık vs gibi unsurlar herhangi bir cinsiyetle bağdaştırılamaz. Bu tarz özellikler kişiden kişiye göre değişir ve kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Kabaca düşünürsek türkiyede zorunlu askerlik anlayışı sadece erkekleri kapsıyor. Askere gidebilecek güçte olan kadınlar zorunlu olarak gitmiyor isteyerek gönüllü olarak gidiyor veyahut rütbeli olarak asker olabiliyor. Aynı şekilde gücü yeten kadınların olduğunu var sayarsak türkiyede kadınlar inşaat, madencilik vs gibi işlerde çalışmıyor,çalıştırılmıyorlar. Kısaca erkekler en zor işlerde çalıştırılırken kadınlar kolaya alıştırılıyor. Hatta ve hatta kadınlara özel fırsatlar vs sunuluyor iken erkekler hiçbir fırsattan (tıpkı kadınlar gibi) sırf cinsiyeti ötürü faydalanamıyorlar.

(Alıntı kısım)
İntihar edenlerin %80'i erkek %20 si kadın
İşçi ölümlerinin %93'ü erkek %7 si kadın
Cinayete kurban gidenlerin sayısı %80 erkek %20 kadın
Savaşta ölenlerin %97'si erkek %3'ü kadın
Evsizlerin %75'i erkek %25 i kadın

Önemli kaynaklar ;

Ohio university, Bureau of labor Statics, U.S Department of Defencei United nations Office on drugs and Crime, Census Bureau, World Healt Oganization, National Coalition for the Homeless, Centers for Disease Control and Pervention, and others, 2019

(Alıntı kısım)

C-Giyim kuşam sorunsalı;

Bu günümüzde azalan bir bakış açısı fakat bazı cahil insanların demiş olduğu ''Mini etek giyen şöyledir'' ''Südyen giymeyen teşhircidir'' vs gibi benzeri durumların aynısını erkekler de yaşıyor. Dar giyene, küpe takana eşcinsel, Cinsel organını belli eden kıyafetler giyene veya çok kısa şort giyene sapık, sakal bırakana ayı kro deniliyor.

D-Kadınlar madur erkekler rahat yaşıyormuşmuş;

Örnek vermek gerekirse kadınlar günü,temelinde ölen işçi kadınlar adına kutlanan bir yas günüydü. Fakat modern feminizm bunun temelini ve yapısını bozarak kendi tarafına çekti. Hadi buna bir şey demiyoruz kutlansın, peki neden erkekler günü kutlanmıyor? Kadınlar kadar erkeklerin de yüzlerce problemi ve sorunu var. Erkekler herhangi bir şeyi yapmadığında direk eleştiriliyor ve erkekliği sorgulanıyor. Anonim kişi ne güzel demiş;

Ülkedeki erkeklerin, taşıdığı cinsiyetin hakkını verebilmesi için cinsel organından bir parça et aldırması, aylarca kapalı bir alanda patates soyması, koşması, izmarit toplaması, eşine süs köpeği gibi sahip çıkması ve bütün birikimiyle 4 köşeli bir ev alması gerektiğini düşünen bir toplumdan çok fazla şey beklemiyorum..

Gecen kizin bir tanesiyle "eve temizlikci kadin cagirdim" dedigim icin kavga ettim.

"Kadin" oldugunu soylemesem de olurmus, kadin olduguna gereksiz yere vurgu yapmismisim.

Saati sorsan ya da "sandalye bos mu" diye sorsan kufretmissin gibi bakan kizlar var ortamda. O yuzden en guzeli ayi gibi gidip almak, sapik olacagina kaba ol daha iyi. Kibarligi flort zannediyorlar.

Kadinin toplumdaki yeri, Islam kulturunun etkisi sebebiyle boyle. Is gucune katilim cok az, maddi sorumluluk altina girmiyorlar. Ogretmenlik gibi gorece rahat meslekleri tercih ediyorlar. Sonuc da boyle oluyor.

Bu durum egitimsizlikten kaynaklaniyor. Kizini okutmayan babayi da egitmek gerekiyor. Cocuk doguran anneyi de egitmek gerekiyor.

A- Erkeklere karşı uygulanan potansiyel tacizci, tecavüzcü sorunsalı ;

(Alıntı kısım)

Belki biliyorsunuzdur, günlük hayatta bile her erkeğe tacizci gözü ile bakıldığı oluyor. Örneğin ''orada çok erkek var gitmeyelim'' diyen kadınlar, dolmuşta bir erkeğin yanına oturmaya çekinen yahut yolda yürürken arkadan bir erkek gelince rahatsız olan yer değiştiren kadınlar var..

Her erkeği tacizci gözüyle bakmanın yanlışlığını görelim, gösterelim. Bu bakış açısının yanlış olduğunu, erkeğin kendisini kötü hissetmesine neden olacak büyük bir ön yargı olduğunu anlatalım.

Taciz ve tecavüzlere erkeklerin de karşı çıktığını ve tecavüzcü erkeklerin, toplam erkek nüfusunun %1'i bile etmediğini anlatalım.

Türkiye'de tecavüz, taciz suçu işlemiş erkekler, toplam erkek nüfusunun yalnızca %0.39'unu oluşturuyor. Erkek nüfusunun %1'i bile etmeyen bu sapıklıklara bakarak, bütün erkekleri aynı kefeye koyup ''Potansiyel tecavüzcü olarak görmekten vazgeçin'' Esenlikler...
(Alıntı kısım)

Bu ve buna benzer pek çok olay var, malesef ülkemizde erkek olmak tacizci olmakla aynı kefeye koyuluyor. Bazı erkekler, yolda gördüğü karşı cins bireylere soru sormaya bile çekiniyor.

B- Erkek dediğin güçlü olmalı, evine karısına sahip çıkmalı vs sorunsalı ;

Güç, kuvvet, dayanıklılık vs gibi unsurlar herhangi bir cinsiyetle bağdaştırılamaz. Bu tarz özellikler kişiden kişiye göre değişir ve kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Kabaca düşünürsek türkiyede zorunlu askerlik anlayışı sadece erkekleri kapsıyor. Askere gidebilecek güçte olan kadınlar zorunlu olarak gitmiyor isteyerek gönüllü olarak gidiyor veyahut rütbeli olarak asker olabiliyor. Aynı şekilde gücü yeten kadınların olduğunu var sayarsak türkiyede kadınlar inşaat, madencilik vs gibi işlerde çalışmıyor,çalıştırılmıyorlar. Kısaca erkekler en zor işlerde çalıştırılırken kadınlar kolaya alıştırılıyor. Hatta ve hatta kadınlara özel fırsatlar vs sunuluyor iken erkekler hiçbir fırsattan (tıpkı kadınlar gibi) sırf cinsiyeti ötürü faydalanamıyorlar.

(Alıntı kısım)
İntihar edenlerin %80'i erkek %20 si kadın
İşçi ölümlerinin %93'ü erkek %7 si kadın
Cinayete kurban gidenlerin sayısı %80 erkek %20 kadın
Savaşta ölenlerin %97'si erkek %3'ü kadın
Evsizlerin %75'i erkek %25 i kadın

Önemli kaynaklar ;

Ohio university, Bureau of labor Statics, U.S Department of Defencei United nations Office on drugs and Crime, Census Bureau, World Healt Oganization, National Coalition for the Homeless, Centers for Disease Control and Pervention, and others, 2019

(Alıntı kısım)

C-Giyim kuşam sorunsalı;

Bu günümüzde azalan bir bakış açısı fakat bazı cahil insanların demiş olduğu ''Mini etek giyen şöyledir'' ''Südyen giymeyen teşhircidir'' vs gibi benzeri durumların aynısını erkekler de yaşıyor. Dar giyene, küpe takana eşcinsel, Cinsel organını belli eden kıyafetler giyene veya çok kısa şort giyene sapık, sakal bırakana ayı kro deniliyor.

D-Kadınlar madur erkekler rahat yaşıyormuşmuş;

Örnek vermek gerekirse kadınlar günü,temelinde ölen işçi kadınlar adına kutlanan bir yas günüydü. Fakat modern feminizm bunun temelini ve yapısını bozarak kendi tarafına çekti. Hadi buna bir şey demiyoruz kutlansın, peki neden erkekler günü kutlanmıyor? Kadınlar kadar erkeklerin de yüzlerce problemi ve sorunu var. Erkekler herhangi bir şeyi yapmadığında direk eleştiriliyor ve erkekliği sorgulanıyor. Anonim kişi ne güzel demiş;

Ülkedeki erkeklerin, taşıdığı cinsiyetin hakkını verebilmesi için cinsel organından bir parça et aldırması, aylarca kapalı bir alanda patates soyması, koşması, izmarit toplaması, eşine süs köpeği gibi sahip çıkması ve bütün birikimiyle 4 köşeli bir ev alması gerektiğini düşünen bir toplumdan çok fazla şey beklemiyorum..
Bir şey sormak istiyorum. Sizde kadın düşmanlığı mı sezdim? Yani ben kendimi zaten tecavüzcü olarak görmedim hiçbir zaman da bir kadın benim tecavüzcü veya tacizci olabileceğimi düşünmedi. Yani hiçbir sorunum olmuyor toplu taşımada,iş yerinde, gezilerde vs kadınlarla. Bence kadınlar herkesi tacizci sanıyor kafasına bütün erkekler kendisi girmiş. Çünkü öyle bir şey yok. Tabi bunda şehirlerin de etkisi olabilir. Ülkemize özellikle cinsel eğitime ihtiyacı var. Cinayetlere gelirsek borç, kavga vs davalarından çok ölen kadın görmüyoruz. Kadınlar sadece KADIN oldukları için öldürülüyor bunun farkına varalım hepimiz. Bazen hiçbir suçları olmadan öldürülüyorlar. Feminazilerin de etkisi de bence sadece kadınları aşağılayan hor gören erkekler için geçerli. Onlara karşı tabi daha çok karşı durmalılar. Benim birçok feminist arkadaşım oldu hiçbiriyle de sıkıntı yaşamadım. Ha ama onlar biz çalışmak istiyoruz inşaat, makine mühendisi olucaz sizden hiçbir farkımız yok derlerse ve siz buna karşı çıkarsanız tabi papaz olursunuz. Çünkü evet bir farkları yok. Bizim yapabildiğimizi onların yapabildiklerini de biz yapabiliriz. Çocuk doğurmak hariç tabiki. Ayrıca bizim bir şey yapmadığımızda eleştirilmemizde etkisinde olduğumuz salak ataerkillik olmasın? Her şeyi kendimize yüklersek olacağı o. Mesela adam borca giriyor karısı çalışmıyor ee sonra ödeyemeyince intihar ediyor. Bakın bunlar evliyse kadın da çalışır birbirlerine destek olup borcun üzerinden kalkarlar. Ama sadece sorumluluk bizde olursa tabi intihar ederiz. Yani intiharı da kendimize biz getiriyoruz. Askerlik konusunda katılıyorum. Kadınların da bir eğitimden geçmesi gerek tabi ama o kadar taciz tecavüz konuştuk yani askerde başlarına bir şey gelebilir gene. Özellikle ıssız yerlerin avantajını kullanan sapıklar gene olucaktır. Yani sorun gene bize patlıyor beyler. Bunun çözümü de dediğim gibi önce tüm insanların düzgün eğitimlerden geçmeleri ve şu salak ataerkilliği bırakmamız.

Kadın düşmanlığı falan filan değil mesele, kadın erkek eşit değil. Kadınlar inanılmaz üstün durumda şuan. Yukarıda arkadaşın dediği gibi " Merhaba, saatiniz kaç acaba ? " diye sorsanız bu bana yürüyor diye havaya giriyorlar tersliyor. Çok fazla abartılmış durumda. Sokakta bir adamı dövdükleri zaman ,kesin bir halt etmiştir o yüzden dövüyorlar oh olsun, diyorlar ama bir kadına aynı muamele yapıldığı zaman herkes yardıma koşuyor. Bir kadın sizin yanınıza gelip "imdat! elliyor beni" dediği an linç geliyor. Bir erkek bunu gidip bir kadının yanında yapsa önce adamı linç ederler sonra da "oğlum madem elliyor niye ses ediyorsun baksana dalgana" derler.

Bir şey sormak istiyorum. Sizde kadın düşmanlığı mı sezdim? Yani ben kendimi zaten tecavüzcü olarak görmedim hiçbir zaman da bir kadın benim tecavüzcü veya tacizci olabileceğimi düşünmedi. Yani hiçbir sorunum olmuyor toplu taşımada,iş yerinde, gezilerde vs kadınlarla. Bence kadınlar herkesi tacizci sanıyor kafasına bütün erkekler kendisi girmiş. Çünkü öyle bir şey yok. Tabi bunda şehirlerin de etkisi olabilir. Ülkemize özellikle cinsel eğitime ihtiyacı var. Cinayetlere gelirsek borç, kavga vs davalarından çok ölen kadın görmüyoruz. Kadınlar sadece KADIN oldukları için öldürülüyor bunun farkına varalım hepimiz. Bazen hiçbir suçları olmadan öldürülüyorlar. Feminazilerin de etkisi de bence sadece kadınları aşağılayan hor gören erkekler için geçerli. Onlara karşı tabi daha çok karşı durmalılar. Benim birçok feminist arkadaşım oldu hiçbiriyle de sıkıntı yaşamadım. Ha ama onlar biz çalışmak istiyoruz inşaat, makine mühendisi olucaz sizden hiçbir farkımız yok derlerse ve siz buna karşı çıkarsanız tabi papaz olursunuz. Çünkü evet bir farkları yok. Bizim yapabildiğimizi onların yapabildiklerini de biz yapabiliriz. Çocuk doğurmak hariç tabiki. Ayrıca bizim bir şey yapmadığımızda eleştirilmemizde etkisinde olduğumuz salak ataerkillik olmasın? Her şeyi kendimize yüklersek olacağı o. Mesela adam borca giriyor karısı çalışmıyor ee sonra ödeyemeyince intihar ediyor. Bakın bunlar evliyse kadın da çalışır birbirlerine destek olup borcun üzerinden kalkarlar. Ama sadece sorumluluk bizde olursa tabi intihar ederiz. Yani intiharı da kendimize biz getiriyoruz. Askerlik konusunda katılıyorum. Kadınların da bir eğitimden geçmesi gerek tabi ama o kadar taciz tecavüz konuştuk yani askerde başlarına bir şey gelebilir gene. Özellikle ıssız yerlerin avantajını kullanan sapıklar gene olucaktır. Yani sorun gene bize patlıyor beyler. Bunun çözümü de dediğim gibi önce tüm insanların düzgün eğitimlerden geçmeleri ve şu salak ataerkilliği bırakmamız.
Bende kendimi tacizci, tecavüzcü olarak görmedim fakat benim başıma gelen birkaç olaydan ötürü kendimi ifade etmek istedim. Ayrıca tacizci iftirasına uğramış pek çok tanıdığım var, haberlerde de tacizci iftirası yüzünden öldürülen veyahut linç edilen bir sürü erkek var, İstersen buna örnek gösterebilirim. Fakat sen inatla böyle olaylar yaşanmıyor diyorsan tecavüz olayları da yaşanmıyor demektir. Kadınlar kadın olduğu için öldürülüyor fakat erkekler de erkek oldukları için öldürülebiliyor. Namus davalarında kızın babası veya akrabası bakirelik mevzusu yüzünden erkeği ya evlenmeye zorluyor ya da öldürüyor. Üstte bahsettiğim gibi kadınlar tarafından bir şekilde damgalanıp öldürtülebiliyorlar. Kocasını azmettirip erkeği öldürten iftira atıp öldürten pek çok kadın var. Ve bu erkekler sadece cinsiyetinden ötürü bu tarz olayları yaşıyorlar. Kadınlar zaten her türlü işi yapmalı ve yapmak zorunda, eşit haklar eşit sorumlulukları beraberinde getirir. Eşit haklar için eylem düzenleyen kadınlar eşit sorumluluklar için de eylem yapmalı seslerini duyurmalılar aksi taktirde kendi çıkarlarına göre hareket etmiş olacaklar ve asla samimi olmayacaklar. Ataerkil düzen kadına zarar verdiği gibi erkeğe de zarar veriyor, erkek güçlü olmalı, evini korumalı kollamalı, zengin olmalı, taşı sıksa suyunu çıkarmalı, ağır olmalı, bey olmalı, ağlamamalı yoksa erkekliğin hakkını veremezler, aynı şekilde eşine çoban köpeği gibi sahip çıkmalı vs yani ataerkil sistem hiçbir şekilde hiçbir cinsiyeti yükseltmiyor. Cinsiyetler üzerini kurulu her sistem tüm cinsiyetleri aşağıya çekecektir. Ben şahsen çalışan bir kadınla evlenirim, fakat kadınlar her halükarda çalışmıyor malesef. Örneğin çocuk doğurduktan sonra çalışmayı tamamen kesiyorlar çocuk büyüyene kadar bu devam ediyor. Veya kocası kadından daha fazla maaş alıyorsa nasıl olsa kocam bana bakar kafasıyla çalışmıyorlar, ev işi yapıp göz boyuyorlar. Askerlik meselesine gelirsek kadınlara özel bir kışla yapılsın. Zaten erkeklerin başına da bir şey gelebiliyor o tarz yerlerde değil mi ? Ki tecavüz oranlarını ele alırsak hiçbir şey olmayacağının garantisini verebilirim. Hiçbir erkeğin bir kadına tecavüz ettiğini vs gözlerimle görmedim. Aynı şeyi sende kadınlar için söyledin değil mi ? Ben de erkekler için söylüyorum bu arada senin söylediğin şey de şuydu
''Bir şey sormak istiyorum. Sizde kadın düşmanlığı mı sezdim? Yani ben kendimi zaten tecavüzcü olarak görmedim hiçbir zaman da bir kadın benim tecavüzcü veya tacizci olabileceğimi düşünmedi. Yani hiçbir sorunum olmuyor toplu taşımada,iş yerinde, gezilerde vs kadınlarla.''
Kadınların madur ettiği erkekleri umursamayıp bütün suçu erkeklere atmak hangi akla sığar acaba ?
Evet, aradığım ilgi bu kadar değil. Cinsiyet eşitliğini savunanlar, hani neredesiniz ? Yoksa çoğunuz kadın odaklı düşünen seksistlerden misiniz?

Kafasında soru işareti kalan arkadaşlar, ben kendi hemcinsimi savunuyorum ve bu gayet normal bir şey. Yıllardır kadınlar üzerinden eşitlik algısı yaratılmaya çalışıyor ancak ataerkil sistem denilen olgu kadınlara zarar verdiği gibi erkeklere de zarar veriyor. Ben kadın düşmanı vs değilim. Hemcinslerimi sevdiğim gibi kadınları da çok seviyorum ve gerektiği zaman haklarını savunuyorum.

Kanunda zaten erkekğin sözü 1K ise kadının sözü 2K değerinde. Hocam biz bu algıdan kurtulamayız. En güzeli etrafımızdaki insanları cahil değil de okumuş bilgili insanlardan seçmek. O zaman sıkıntı kalmaz zaten.
Dediğiniz gibi okumuş ve bilgili insanlar bu ülkede bulunabilse zaten böyle olmazdı. Ülkede adam akıllı insan çok az maalesef.

Dediğiniz gibi okumuş ve bilgili insanlar bu ülkede bulunabilse zaten böyle olmazdı. Ülkede adam akıllı insan çok az maalesef.
Okumuş cahiller de çok, feminizmin örgütleşmesinde en büyük adımlar üniversitelerde atılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı