Maskülizm Hakkında Görüşlerim

M4VER1CK

Hectopat
Makaleler
1
Maskülizm toplumdaki feminizm görüşünün baskınlığı yüzünden ortaya çıkmış olan erkek haklarını konu alan bir ideolojidir. Bu ideoloji toplumda sadece kadınların değil erkek haklarının da savunulması gerektiğinini amaçlar ve pozitif ayrımcılığa her zaman karşı çıkar. Bunlar kendi şahsi görüşlerim ve kısa örneklerle gösterdim. Şimdi yazacağım bazı şeylere karşı çıkabilir, bazılarına ise katılabilirsiniz, bu sizin görüşleriniz.

Kavgada kadına vurulmaz algısı; İki hemcins arasında bile güç ayrımı oluyor o iki kişiden biri tabiri caiz ise dayak yiyor şiddetin şiddet olduğu için değil de sadece kadına yönelik şiddetin şiddet olduğu lanse ediliyorken neden kişiye sırf kadın olduğu için tolerans gösterip kendimi savunmayayım ki? Şiddete başvuran düşünecek, ne erkek kadına ne de kadın erkeğe vurabilir. Erkeğe fiziksel şiddet uygulayacak kadın da olabilir mesela bunu neden ötekileştirelim ki? Ki söyle bir durum da var PKK'da Türkiye'nin yanında küçük mesela PKK'nin silahlari Turkiye'ye göre kat kat güçsüz o zaman Türkiye o mantıkla PKK ona vurduğunda vurmamalı çünkü PKK'nın vurmasıyla Türkiye'nin vurması bir mi? Veya bu mantığa göre ben, benden güçlü insanlara saldırabilirim bu konuda özgürüm. YOK ÖYLE BİR ŞEY! Kavgada kimse karşısındakinin canını düşünmez zaten. Erkek kadının kendisine tehdit olacağını hissederse o zaman kadını etkisiz hale getirebilir. Bunu da düsunmek lazim. Şiddete şiddet olduğu için karşı çıkmak gerekiyor...

Eskortlara saygim yok; Bu kişiler kendilerini obje olarak sunmak yerine elinden geldiğince daha uygun bir işte çalışmalı ve bir şeyleri başarmalılar aksi taktirde bu kişilere cinsiyetinden ötürü maaşa bağlamış oluyoruz. Ki cinsellik bence paraya yapılacak bir sey olmamali. Seks iki cinsin birbirine olan sevgisinin karşılığıdır. Her iki taraf da zevk alir. Ayrıca eskortlar paraya ve güce tapar, şahsen beni doğal bir ihtiyacım doğrultusunda kullanamaz paramı da yiyemez..

Erkek dediğin ağır olmalı; Hiçbir erkek ağır olmak zorunda değildir ne yani erkek ağır olunca daha mi erkek oluyor erkek hafif olunca erkeklikten mi çıkıyor? O zaman kadınlar da olduklarından daha narin davranıyorlar onlar yeterince kadın olamamış mı oluyor?

Kadın rahatsız olmasın diye soyle soyle yap; Kişinin karşı cinsi potansiyel tacizci olarak görüp sorgulayıp sual göstermeden direkt rahatsız olması ya da tacizci iftirası atması iğrenç bir şey! Kişi kendi bakış açısını sorgulamalı! Sırf o kadının rahatsızlığı yüzünden erkekler kendi özgürlüğüne set çekmemeli. Ben bu tip duyarların gereksiz olduğunu düşünüyorum. İnsan kendi paranoyaklıklarını kendi halletmeli. Bunu şizofren gibi başkalarına mâl etmemeli.

Sen erkeksin beni korumalisin kollamalısın paran olmalı vb; Bana göre bir kadının şerefi ve onuru olmalı. Bir kadın bir erkeği gücü ve statüsünden dolayı seviyorsa o kadın benim için eskortlardan daha aşağılıktır. Yapışır ve köle olur işe yaramaz olur. Efendisi gördüğü erkeğini sömürür. Bu bence tamamen şeref ve onur yoksunluğudur. Kaldı ki kimse kimseye kendisini koruma yetkisini veremez kişi az da olsa elinden geleni yapacak. En basitinden kadin erkegi ya da erkek kadını kavga sırasında savunmuyor elinden geleni yapmıyorsa kendisini acindiriyorsa o kisi karşısındaki insanın canını değersiz kılar.

ZORUNLU ASKERLIK; Neden zorunlu askerlik var? Eğitim için mi, ayakçılık için mi? Eğer amaç egitim içinse kadinlar da askeri eğitim almak zorunda. Sonuç olarak kendi isteğiyle asker olan kadınlar da var! Onlar erkeklesmis kadinlar mi yoksa? Neden kadınlar askere gidemez algısı olsun ki? Ayrıca ordunun profesyonel olmaması erkeklerin caninı değersiz kılıyor. Ölen milyonlarca asker var ve bunlarin %95i erkek! Amac eğitim ise kadin erkegin yuku olmamali. Olabildiğince kadın da eğitim almalı ve katkı sağlamalıdır. Ayrıca her erkek eğitimli ve fiziksel olarak kuvvetli değil ki neden zorla o erkekleri askere alıyorlar? Fiziksel özellik erkekler arasında da var! Madem zorunlu kalacak minimum dahi olsa kadınlar da askerde yer alacak.

Kadınlar ve cocuklar öncelikli saçmalığı; Kadının kurtulma şansı var ama erkeğin kurtulma şansı düşüyor. Sırf cinsiyetinden dolayı bir taraf öncelik ve yaşam şansı kazanıyor. Bunun sebebi salt cinsiyet. Ben buna karşıyım. Salt cinsiyetten ötürü sağlanacak her türlü ayrımcılığa karşıyım.

O bir bayan on nazik davran; Kızların onuru bu şekilde zedeleniyor. Böyle yaparak onların onurunu onların kişiliğini ve benliğini reddetmiş oluyoruz. Onları narin kalıbına sokuyoruz ve onlara prenses gibi davranıp onların da prenses rolü oynamasını sağlıyoruz. Onlara içi boş bir öz güven veriyoruz. Ayrıca erkeğin de bir şekilde canı yanabilir. Her erkeğin fiziksel yapısı bir değil ki. İşin sinir bozucu kısmı kavga anında kız daha iri yapılı olsa ve erkeği hırpalasa bu durumda "o bir bayan..." cümlelerini kuranlar durumla alay edecekler. Sen kadınsın diye kendi hakkımdan feragat mı edeceğim? Sen zorlanma diye ben mi zorlanacagım? Kim ne kadar performans gösterebiliyorsa o kadarla sınirli kalacak. Kimse, kimse icin zorluğa katlanmamali.

Son düzenleyen: Moderatör:
Erkeğin evi geçindirmesi, kadının da çocuklara bakmakla görevli olması, vahşi doğadan kalan bir kalıp. Toplumsal cinsiyet rollerinin temeli bu. Medeniyet ilerledikçe, hatta şu anda bile ben bir kadını hayat koşulları karşısında bir erkekten daha aşağıda göremiyorum. Bu durumda yukarıda saydığın haksızlıklar, pozitif ayrımcılıktan başka bir şey değil, dediğin gibi...
Alt etmemiz gereken tek şey bu eski düşünceyi yenmek. Din gibi işi zorlaştıran etkenler olsa dahi eninde sonunda bu yenilecek.

Eskort konusuna katılmıyorum.

Bu kişiler kendilerini obje olarak sunmak yerine elinden geldiğince daha uygun bir işte çalışmalı ve bir şeyleri başarmalılar.

Kişinin bedeni kendi malıdır ve istediği gibi kullanır. İster satar ister yakar.
'Birşeyleri başarmak' ne anlama geliyor tam olarak? En azından üniversiteden mezun olup ortalama bir işte çalışmak gibi bir şey mi? Başarı ölçüsü ne?

Aksi taktirde bu kişilere cinsiyetinden ötürü maaşa bağlamış oluyoruz. Ki cinsellik bence paraya yapılacak bir şey olmamali.

Maaş bağlama derken gazino tarzı mekanları kastediyorsan bu gazino sahibi ile eskort arasındaki anlaşmadır ve buna kimse karışamaz. Bireylerin para ödemesini diyorsan, ki yine aynı şekilde, bu arz taleple alakalıdır. Kişinin bedeni kendi malıdır ve istediği gibi kullanır. Bir kişinin eskorta para verip cinsel ilişkiye girmesi de bir alışveriştir.

Eskortluk adı üstünde bir meslek -en azından yapan kişiler için öyle- ve her meslekte olduğu gibi para üzerinden işliyor. Gönüllülük esasına dayalı bir seks hizmeti olmadığına göre para üzerinden dönecek tabii ki de.

Seks iki cinsin birbirine olan sevgisinin karşılığıdır. Her iki taraf da zevk alir.

Seks ve sevgi her zaman paralel olacak diye bir kaide yok. Her sevişmede ve sevişilen kişiden zevk alınacak diye bir şey de yok.

Düzenleme: Konu 1 yıl öncesine aitmiş. Yeni gördüm 😀

maskülizm toplumdaki feminizm görüşünün baskınlığı yüzünden ortaya çıkmış olan erkek haklarını konu alan bir ideolojidir. Bu ideoloji toplumda sadece kadınların değil erkek haklarının da savunulması gerektiğinini amaçlar ve pozitif ayrımcılığa her zaman karşı çıkar. Bunlar kendi şahsi görüşlerim ve kısa örneklerle gösterdim. Şimdi yazacağım bazı şeylere karşı çıkabilir, bazılarına ise katılabilirsiniz, bu sizin görüşleriniz.

kavgada kadına vurulmaz algısı
; iki hemcins arasında bile güç ayrımı oluyor o iki kişiden biri tabiri caiz ise dayak yiyor şiddetin şiddet olduğu için değil de sadece kadına yönelik şiddetin şiddet olduğu lanse ediliyorken neden kişiye sırf kadın olduğu için tolerans gösterip kendimi savunmayayım ki? Şiddete başvuran düşünecek, ne erkek kadına ne de kadın erkeğe vurabilir. Erkeğe fiziksel şiddet uygulayacak kadın da olabilir mesela bunu neden ötekileştirelim ki? Ki söyle bir durum da var Pkk'da Türkiye'nin yanında küçük mesela Pkk'nin silahlari Türkiye'ye göre kat kat güçsüz o zaman Türkiye o mantıkla PKK ona vurduğunda vurmamalı çünkü Pkk'nın vurmasıyla Türkiye'nin vurması bir mi? Veya bu mantığa göre ben, benden güçlü insanlara saldırabilirim bu konuda özgürüm. Yok öyle bir şey! Kavgada kimse karşısındakinin canını düşünmez zaten. Erkek kadının kendisine tehdit olacağını hissederse o zaman kadını etkisiz hale getirebilir. Bunu da düsunmek lazim. Şiddete şiddet olduğu için karşı çıkmak gerekiyor...

eskortlara saygim yok; bu kişiler kendilerini obje olarak sunmak yerine elinden geldiğince daha uygun bir işte çalışmalı ve bir şeyleri başarmalılar aksi taktirde bu kişilere cinsiyetinden ötürü maaşa bağlamış oluyoruz. Ki cinsellik bence paraya yapılacak bir şey olmamali. Seks iki cinsin birbirine olan sevgisinin karşılığıdır. Her iki taraf da zevk alir. Ayrıca eskortlar paraya ve güce tapar, şahsen beni doğal bir ihtiyacım doğrultusunda kullanamaz paramı da yiyemez.

erkek dediğin ağır olmalı; hiçbir erkek ağır olmak zorunda değildir ne yani erkek ağır olunca daha mi erkek oluyor erkek hafif olunca erkeklikten mi çıkıyor? O zaman kadınlar da olduklarından daha narin davranıyorlar onlar yeterince kadın olamamış mı oluyor?

kadın rahatsız olmasın diye soyle soyle yap; kişinin karşı cinsi potansiyel tacizci olarak görüp sorgulayıp sual göstermeden direkt rahatsız olması ya da tacizci iftirası atması iğrenç bir şey! Kişi kendi bakış açısını sorgulamalı! Sırf o kadının rahatsızlığı yüzünden erkekler kendi özgürlüğüne set çekmemeli. Ben bu tip duyarların gereksiz olduğunu düşünüyorum. İnsan kendi paranoyaklıklarını kendi halletmeli. Bunu şizofren gibi başkalarına mâl etmemeli.

sen erkeksin beni korumalisin kollamalısın paran olmalı vb; bana göre bir kadının şerefi ve onuru olmalı. Bir kadın bir erkeği gücü ve statüsünden dolayı seviyorsa o kadın benim için eskortlardan daha aşağılıktır. Yapışır ve köle olur işe yaramaz olur. Efendisi gördüğü erkeğini sömürür. Bu bence tamamen şeref ve onur yoksunluğudur. Kaldı ki kimse kimseye kendisini koruma yetkisini veremez kişi az da olsa elinden geleni yapacak. En basitinden kadin erkegi ya da erkek kadını kavga sırasında savunmuyor elinden geleni yapmıyorsa kendisini acindiriyorsa o kisi karşısındaki insanın canını değersiz kılar.

zorunlu askerlık; neden zorunlu askerlik var? Eğitim için mi, ayakçılık için mi? Eğer amaç egitim içinse kadinlar da askeri eğitim almak zorunda. Sonuç olarak kendi isteğiyle asker olan kadınlar da var! Onlar erkeklesmis kadinlar mi yoksa? Neden kadınlar askere gidemez algısı olsun ki? Ayrıca ordunun profesyonel olmaması erkeklerin caninı değersiz kılıyor. Ölen milyonlarca asker var ve bunlarin %95'i erkek! Amac eğitim ise kadin erkegin yuku olmamali. Olabildiğince kadın da eğitim almalı ve katkı sağlamalıdır. Ayrıca her erkek eğitimli ve fiziksel olarak kuvvetli değil ki neden zorla o erkekleri askere alıyorlar? Fiziksel özellik erkekler arasında da var! Madem zorunlu kalacak minimum dahi olsa kadınlar da askerde yer alacak.

kadınlar ve çocuklar öncelikli saçmalığı; kadının kurtulma şansı var ama erkeğin kurtulma şansı düşüyor. Sırf cinsiyetinden dolayı bir taraf öncelik ve yaşam şansı kazanıyor. Bunun sebebi salt cinsiyet. Ben buna karşıyım. Salt cinsiyetten ötürü sağlanacak her türlü ayrımcılığa karşıyım.

o bir bayan on nazik davran; kızların onuru bu şekilde zedeleniyor. Böyle yaparak onların onurunu onların kişiliğini ve benliğini reddetmiş oluyoruz. Onları narin kalıbına sokuyoruz ve onlara prenses gibi davranıp onların da prenses rolü oynamasını sağlıyoruz. Onlara içi boş bir öz güven veriyoruz. Ayrıca erkeğin de bir şekilde canı yanabilir. Her erkeğin fiziksel yapısı bir değil ki. İşin sinir bozucu kısmı kavga anında kız daha iri yapılı olsa ve erkeği hırpalasa bu durumda "o bir bayan..." Cümlelerini kuranlar durumla alay edecekler. Sen kadınsın diye kendi hakkımdan feragat mı edeceğim? Sen zorlanma diye ben mi zorlanacagım? Kim ne kadar performans gösterebiliyorsa o kadarla sınirli kalacak. Kimse, kimse için zorluğa katlanmamali.

Feminizm zaten kadın ve erkeğin eşit olmasını söyler.

Eskort konusuna katılmıyorum.

Kişinin bedeni kendi malıdır ve istediği gibi kullanır. İster satar ister yakar.
'Birşeyleri başarmak' ne anlama geliyor tam olarak? En azından üniversiteden mezun olup ortalama bir işte çalışmak gibi bir şey mi? Başarı ölçüsü ne?

Maaş bağlama derken gazino tarzı mekanları kastediyorsan bu gazino sahibi ile eskort arasındaki anlaşmadır ve buna kimse karışamaz. Bireylerin para ödemesini diyorsan, ki yine aynı şekilde, bu arz taleple alakalıdır. Kişinin bedeni kendi malıdır ve istediği gibi kullanır. Bir kişinin eskorta para verip cinsel ilişkiye girmesi de bir alışveriştir.

Eskortluk adı üstünde bir meslek -en azından yapan kişiler için öyle- ve her meslekte olduğu gibi para üzerinden işliyor. Gönüllülük esasına dayalı bir seks hizmeti olmadığına göre para üzerinden dönecek tabii ki de.

Seks ve sevgi her zaman paralel olacak diye bir kaide yok. Her sevişmede ve sevişilen kişiden zevk alınacak diye bir şey de yok.

Düzenleme: Konu 1 yıl öncesine aitmiş. Yeni gördüm 😀
Konu 2 sene öncesine ait yalnız. 2020 yılındayız ya hani :D

Bu arada sakal bırakmak, fit, kaslı veya kalıplı bir görünüme sahip olmak, düz ve koyu renkli ve sade kıyafetler giymek, ayak ayak üstüne atarken bacakları daha ayrık tutmak, yürürken hafiften sallanarak(buna taşakları sallanarak da denir) yürümek, kalın veya gırtlaktan gelen bir ses tonuna sahip olmak, sahiplenici ve kıskanç olmak, konuşurken olabildiğince az el kol hareketi yapmak da maskülen bir görüş sağlar erkeğe.
Bkz: @13314

Geri
Yukarı