Maskülizm problemleri

Okumuş cahiller de çok, feminizmin örgütleşmesinde en büyük adımlar üniversitelerde atılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam videoda tam olarak ne oluyor anlamadım ancak o videodaki feministler gerçekten boş konuşmuş. Oradaki saçı olmayan bir hoca ise bence haklı. Videoyu tam olarak anlamadığım için yanlış bir şey söylemiş olabilirim.

Normal hayatta bir bayanın arkasından yürürken tacizci sanmasın diye hızlı gidersin fakat seni tacizci olarak düşünür. Normal şekilde de yürürsen bu seferde dikizliyormuşsunuz gibi bir algı oluşturur. Gelde böyle bir ülkede cinsiyetlerin denk olması gerektiğini ve gördüğü herkesin potansiyel tacizci olmadığını anlat anlatabilirsen.

Normal hayatta bir bayanın arkasından yürürken tacizci sanmasın diye hızlı gidersin fakat seni tacizci olarak düşünür. Normal şekilde de yürürsen bu seferde dikizliyormuşsunuz gibi bir algı oluşturur. Gelde böyle bir ülkede cinsiyetlerin denk olması gerektiğini ve gördüğü herkesin potansiyel tacizci olmadığını anlat anlatabilirsen.

Ben insanlar yanlış anlamasın diye markette falan reyona dönüp göz kırpıyorum.

Kafasında soru işareti kalan arkadaşlar, ben kendi hemcinsimi savunuyorum ve bu gayet normal bir şey. Yıllardır kadınlar üzerinden eşitlik algısı yaratılmaya çalışıyor ancak ataerkil sistem denilen olgu kadınlara zarar verdiği gibi erkeklere de zarar veriyor. Ben kadın düşmanı vs değilim. Hemcinslerimi sevdiğim gibi kadınları da çok seviyorum ve gerektiği zaman haklarını savunuyorum.

Nerede zarar veriyor acaba anlatır mısınız.

Geri
Yukarı