Masterbox Lite 5 fanları cızırtılı çalışıyor

hallejuah

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yeni bir kasa topladım. Cooler Master Masterbox Lite 5 kullanıyorum. Fakat ön fanları hafif cızırtılı çalışıyor. Bunun sebebi nedir?

Videoya çekebilirseniz daha iyi yorumlayabiliriz. Fanlardan bir tanesinde bile sorun olsa sizi rahatsız edecek sesi çıkarabilir. :)

Videoya çekebilirseniz daha iyi yorumlayabiliriz. Fanlardan bir tanesinde bile sorun olsa sizi rahatsız edecek sesi çıkarabilir. :)
Meet Google Drive – One place for all your files

3 farklı şekilde kaydetmeye çalıştım. Çok hafif bir ses geliyor.

Link paylaştım fakat normal girince görünmüyor acaba sorun bende mi? Yoksa siz görebiliyor musunuz? @Cezalı

Hocam ben pek cızırtı duymadım. Bana daha çok fanlar yüksek hızda çalıştığı için ses geliyor gibi geldi. Fan hızlarını kontrol etmeniz mümkün ise hızlarını düşürebilirsiniz. Aynı anda çok sayıda fan güçlü şekilde dönünce ses oluşuyor sanırım. Kasanın aynısını kullanan arkadaşlar veya videoda kaçırdığım bir nokta varsa hocalarımız yorumlasınlar.

Cızırtı ben de duyamadım fakat 3 fan birlikte döndüğünde fazla ses çıkarıyor. Bu kasadaki kronik bir sorun çok ses çıkarma sorunu. Aynı kasadan bende de var. BIOS'a girip, fanların hızını düşürebilirsiniz.

Cızırtı ben de duyamadım fakat 3 fan birlikte döndüğünde fazla ses çıkarıyor. Bu kasadaki kronik bir sorun çok ses çıkarma sorunu. Aynı kasadan bende de var. BIOS'a girip, fanların hızını düşürebilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkür ederim. BIOS'ta nereden bulabilirim acaba? ASUS ROG STRIX B250F anakartını kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı