Masterbox TD500 mesh V2 alınır mı?

Bütçe
6000

Tarrget159

Kilopat
Daha fazla  
Bazı yerlerde fan sesinin problemli olduğu söylenmiş.
Ben güç kaynaklı modelini almayı düşünüyorum
6000 TL'ye kadar önerilere açığım kutu içeriğinde güç kaynağı olmasına gerek yok farklı 2 model de olabilir.

Üst kısma 360mm radyatör desteği olmalı ve içine 4070 sığabilmeli.

Sessizlik + sadelik + premium hissiyat;
RGB;

Bazı yerlerde fan sesinin problemli olduğu söylenmiş.
Ben güç kaynaklı modelini almayı düşünüyorum
6000 TL'ye kadar önerilere açığım kutu içeriğinde güç kaynağı olmasına gerek yok farklı 2 model de olabilir.

Üst kısma 360mm radyatör desteği olmalı ve içine 4070 sığabilmeli.
Alınır. Thermaltake Versa T27 TG CA-1W2-00M1WN-01 ARGB ATX Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu kasaya da bakabilirsin.

Hocam karar verdiniz mi? Aldınız mı? Bende kasa arayışındayım. Sessiz, malzemesi kaliteli, içeriği serin ve ileride upgrade yaptığımda rahat yapabileceğim geniş büyük bir kasa arıyorum. Şu an için 32 cm ekran kartı, 15.5 cm kule tipi soğutuculu sistem topluyorum. Öneriniz var mıdır?

Hocam karar verdiniz mi? Aldınız mı? Bende kasa arayışındayım. Sessiz, malzemesi kaliteli, içeriği serin ve ileride upgrade yaptığımda rahat yapabileceğim geniş büyük bir kasa arıyorum. Şu an için 32 cm ekran kartı, 15.5 cm kule tipi soğutuculu sistem topluyorum. Öneriniz var mıdır?
Yeterli kasa hocam Cooler master 165MM kule tipi soğutucu desteği var. Ayrıca üst panele 360mm sıvı soğutma desteği mevcut. Ekran kartı desteği ise 410mm yani 41 santim. Rahat şekilde tüm parçaları sığdırırsınız.

Attığım termaltake versa ise 175mm -- 17.5 santim kule tipi soğutma desteğine. Üst panelde 360mm sıvı soğutma desteğine ayrıca da eğer ön panele sıvı soğutma takarsanzı 35 santim. Kendi fanları ile kullanırsanız da 38 santim ekran kartı desteği mevcut.

Zaten bu kasada üst panelde de 360mm desteği mevcut ön panele takmazsınız direk 38 santim ekran kartı desteği de yazılabilir.

Cooler master biraz daha ince uzun dikdörtgen. Thermaltake ise biraz daha yanlara geniş daha kare yapıya sahip.

Yeterli kasa hocam Cooler Master 165mm kule tipi soğutucu desteği var. Ayrıca üst panele 360mm sıvı soğutma desteği mevcut. Ekran kartı desteği ise 410mm yani 41 santim. Rahat şekilde tüm parçaları sığdırırsınız.

Attığım termaltake versa ise 175mm -- 17.5 santim kule tipi soğutma desteğine. Üst panelde 360mm sıvı soğutma desteğine ayrıca da eğer ön panele sıvı soğutma takarsanzı 35 santim. Kendi fanları ile kullanırsanız da 38 santim ekran kartı desteği mevcut.

Zaten bu kasada üst panelde de 360mm desteği mevcut ön panele takmazsınız direk 38 santim ekran kartı desteği de yazılabilir.

Cooler Master biraz daha ince uzun dikdörtgen. Thermaltake ise biraz daha yanlara geniş daha kare yapıya sahip.

Hocam görünüşü açıkçası çok da önemli değil sessizlik, kalite, serin ve içinin geniş olması önemli. Yazdığınızdan ikisi de olur şeklinde bir çıkarım sağladım. Fiyatları çok benzer çünkü hangisi tercih edilmeli? Ya da farklı bir model öneriniz varsa o da olur. Sistem bilgilerim;

Anakart: MSI Pro B650M-P AMD B650 AM5 soket DDR5 6000(OC)MHz mATX anakart AAAA11MSI0005.
İşlemci: AMD Ryzen 7 7800x3D.
Soğutucu: Thermalright peerless Assassin 120 SE ARGB.
Ekran kartı: Sapphire RX 7800 XT Nitro+
RAM: G.Skill flare X5 32 GB 2 X 16 GB DDR5 6000 MHz ( F5-6000J3038F16GX2-FX5 )
SSD: Samsung 980 Pro NVMe M.2, 1 TB SSD.
PSU: Corsair RM'e RM1000e 1000 watt 80+ Gold tam modüler 120mm fanlı güç kaynağı.

Hocam görünüşü açıkçası çok da önemli değil sessizlik, kalite, serin ve içinin geniş olması önemli. Yazdığınızdan ikisi de olur şeklinde bir çıkarım sağladım. Fiyatları çok benzer çünkü hangisi tercih edilmeli? Ya da farklı bir model öneriniz varsa o da olur. Sistem bilgilerim;

Anakart: MSI Pro B650M-P AMD B650 AM5 soket DDR5 6000(OC)MHz mATX anakart AAAA11MSI0005.
İşlemci: AMD Ryzen 7 7800x3D.
Soğutucu: Thermalright peerless Assassin 120 SE ARGB.
Ekran kartı: Sapphire RX 7800 XT Nitro+
RAM: G.Skill flare X5 32 GB 2 X 16 GB DDR5 6000 MHz ( F5-6000J3038F16GX2-FX5 )
SSD: Samsung 980 Pro NVMe M.2, 1 TB SSD.
PSU: Corsair RM'e RM1000e 1000 watt 80+ Gold tam modüler 120mm fanlı güç kaynağı.
İkiside kullanılır biraz da görünüşe göre hangisi daha iyi geliyorsa gözünüze onu alın. Soğutucunuz zaten 15.5 santim. Her iki kasa da rahatlıkla taşır parçalarınızı.

İkisi de kullanılır biraz da görünüşe göre hangisi daha iyi geliyorsa gözünüze onu alın. Soğutucunuz zaten 15.5 santim. Her iki kasa da rahatlıkla taşır parçalarınızı.

Hocam gözüme iyi gelen değil, sistem içerisinde iyi hava sirkülasyonu sağlayan, serin tutan ve fan sesi olabildiğince az olan kasa tercih etmek istiyorum. Yoksa bende sıvı soğutma olmadığı için çoğu mid Tower ATX kasa benim soğutucuyu destekliyor. Önemli olan serinlik, fan sesinin azlığı ve kalite.

Hocam gözüme iyi gelen değil, sistem içerisinde iyi hava sirkülasyonu sağlayan, serin tutan ve fan sesi olabildiğince az olan kasa tercih etmek istiyorum. Yoksa bende sıvı soğutma olmadığı için çoğu mid Tower ATX kasa benim soğutucuyu destekliyor. Önemli olan serinlik, fan sesinin azlığı ve kalite.
İkiside bu konuda iyi işte onu anlatmaya çalışıyorum. İkisini de alsanız serin ve sessiz çalışır.

Geri
Yukarı