Mastercam için 3600X yavaş mı kalıyor?

mortalxx

Centipat
Makine çizimciyim ve Mastercam kullanıyorum. Bilmeyenler için SolidWorks ve AutoCAD gibi bir program. 3600X işlemcim, 2 adet 8 GB Patriot Viper 3200 MHz RAM'lerim var. Mastercam'de kasıyor sekmeler bölümünden kesici takım seçmek istediğimde veyahut başka bir şey seçmek istediğimde 10-15 sn sonra açıyor, takılıp kalıyor. Bu da can sıkıcı ve işimi yapmama engel olan bir durum. Sizce neden böyle yapıyor, derdi nedir bu işlemcinin? Render'da iyi dediler, aldık fos çıktı resmen.
4.3GHz 1.2V'ta kullanıyorum işlemciyi UV ve OC yaptım.

Makine çizimciyim ve Mastercam kullanıyorum. Bilmeyenler için SolidWorks ve AutoCAD gibi bir program. 3600X işlemcim, 2 adet 8 GB Patriot Viper 3200 MHz RAM'lerim var. Mastercam'de kasıyor sekmeler bölümünden kesici takım seçmek istediğimde veyahut başka bir şey seçmek istediğimde 10-15 sn sonra açıyor, takılıp kalıyor. Bu da can sıkıcı ve işimi yapmama engel olan bir durum. Sizce neden böyle yapıyor, derdi nedir bu işlemcinin? Render'da iyi dediler, aldık fos çıktı resmen.
4.3GHz 1.2V'ta kullanıyorum işlemciyi UV ve OC yaptım.

Belki de ekran kartı yüzündendir. Ekran kartı nedir?

Belki de ekran kartı yüzündendir. Ekran kartı nedir?

5700 XT.
İşlemciniz gayet iyi bir işlemci. Teknik olarak sıkıntı olabilir ama işlemciden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Peki başka neden olabilir?
Aslında birkaç gün öncesine kadar herhangi bir sorun yoktu 1 saat önce girdim ve böyle bir şeyle karşılaştım inanılmaz canımı sıktı kapatıp çıktım araştırmaya koyuldum böyle bir şey yapması hiç normal değil. Araba değil ki motorunu ısıtıp yola çıkalım altı üstü bir işlemci. Acaba RAM'ler ile uyuşmazlık sorunumu yaşıyor bunu nasıl öğrenebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı