MasterGel Pro macunlu sistem masaüstünde 95 derece oluyor

AWH Nsar

Decapat
İyi günler, iyi sosyaller.
Rutin laptop temizliğimi gerçekleştirdim. Fanları temizledim, termal macun yeniledim, çok güzel ve ince şekilde termal macunu sürdüm ancak masaüstünde 95 derecelere çıkıyor. Sizce bunun sebebi nedir?
Macun: MasterGel Pro.

Merhaba,

•Soğutma bloğunuzda ciddi çizikler varsa.

•Pirinç tanesinden daha büyük ve lapa bir şekilde termal macun sıktıysanız.

•Fanlarınızı temizlerken yağlık kısmına su vb. geldiyse.

Sıcaklığın böyle olması normaldir aksi taktirde bilgisayarınızda bir virüs taraması yapmanızı ve Task Manager'i takip etmemizi öneririm ayrıca sistem özelliklerini belirtirseniz sevinirim.

Merhaba,

•Soğutma bloğunuzda ciddi çizikler varsa.

•Pirinç tanesinden daha büyük ve lapa bir şekilde termal macun sıktıysanız.

•Fanlarınızı temizlerken yağlık kısmına su vb. geldiyse.

Sıcaklığın böyle olması normaldir aksi taktirde bilgisayarınızda bir virüs taraması yapmanızı ve Task Manager'i takip etmemizi öneririm ayrıca sistem özelliklerini belirtirseniz sevinirim.
İ7 9750h + 1660Ti + 16GB 2666Mhz Ram + 256SSD + 1000HDD

Bilgisayarımda virüs yok.

Fanları su ile temizlemedim ancak fan yazılımında CPU 4500 Rpm , GPU 5500 RPM’de dönüyor. Bu normal değil gibi geldi.

Fan kablosunu takmayı unutmuş olmayasınız.
Veya kullandığınız termal macunun kalitesi nasıldı
Fanları yağladınız mı?

Muhtemel pump-out sorunu gibi duruyor, MasterGel maker nano kullanabilirsiniz.

Daha önce böyle bir sorun olmuyordu, soğutma bloğuna baktığımda işlemci ve ekran kartının yarısının soğutma bloğuna değdiğini gördüm (termal macun izinden) vidaları çok mu sıkayım?
Fan kablosunu takmayı unutmuş olmayasınız.
Veya kullandığınız termal macunun kalitesi nasıldı.
Fanları yağladınız mı?

Termal macun her zaman kullandığım ve memnun kaldığım bir macundu fanları yerine taktığımda bir tanesinin ucu kuruydu ve zor dönüyordu biraz elimde çevirdim rahat dönmeye başladı.

Daha önce böyle bir sorun olmuyordu, soğutma bloğuna baktığımda işlemci ve ekran kartının yarısının soğutma bloğuna değdiğini gördüm (termal macun izinden) vidaları çok mu sıkayım?

Maksimum döndüğü yere kadar sikmaniz yeterli. Yazdığınızı okuyunca şunu anladım. Siz vidaları takarken çarprazlama taktınız değil mi? Çaprazlama takmazsanız termal macun tam yayılmaz ya da bir kisma daha çok yayılır.

Pump-out dediğimiz şey macunun olması gerektiği yerin kenarlarına akmasıdır, bu da zaman alır, macunu sürdüğünüzde her şey yolundayken bir süre kullandıktan sonra yüksek sıcaklıklar (örneğin Kryonaut'da bu 80 dereceden sonra) nedeniyle bu sorun oluşuyor. Vidaları zorlamadan, gerektiği kadar sıksanız yeterli; fazlasına gerek yok.

Pump-out dediğimiz şey macunun olması gerektiği yerin kenarlarına akmasıdır, bu da zaman alır, macunu sürdüğünüzde her şey yolundayken bir süre kullandıktan sonra yüksek sıcaklıklar (örneğin Kryonaut'da bu 80 dereceden sonra) nedeniyle bu sorun oluşuyor. Vidaları zorlamadan, gerektiği kadar sıksanız yeterli; fazlasına gerek yok.

Sanırım vida sıkma yönteminden dolayı böyle olmuş. Çarprazlama sıkılması lazım.

Geri
Yukarı