MasterGel Pro vs TG Kryonaut vs Cooler Master MasterGel Maker vs Arctix MX-4

Ege.8095

Femtopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad Gaming 3 bir bilgisayarım var alalı yaklaşık 2 yıl oldu ve ısınmalar olmaya başladı, performans düşüşleri vs. bakıma ve termal macun yenilenmesi lazım diye düşündüm biraz araştırdım 4 tane iyi termal macun buldum Sizce hangisini almalıyım?

Cooler Master MasterGel Pro​

Thermal Grizzly Kryonaut​

Cooler Master MasterGel Maker​

Arctic Arctic Ar ActCP00002B MX-4​

MX-6 al geç hem viskozitesi yüksek pump-out olmaz.

MasterGel Pro V2 R3 alın.

MasterGel Pro V2 R3 alın.
Senin sisteminde tek bir kısa bakır boru ile işlemci ve ekran kartının ısısını birbirine bağlanmış yanlış görmüyorsam. Kötü bir tasarım. Pump-out kaçınılmaz gibi bir şey bu soğutma sisteminde.

Steam Deck gibi cihazlarda termal pad kullanıldığını duymuştum bu pump-out ve sürekli macun yenileme döngüsüne çözüm olması için. Sorununuza çözüm olur mu bilmiyorum fakat araştırabilirsiniz.

PTM 7950 ya da Thermal Grizzly Carbonaut gibi bir ürün belki sorunu kökünden çözebilir fakat padler aşırı pahalı, fiyat olarak sıvı metal bile daha ucuz kalıyor.
Hocam açıklamışlar sanki neden pump-out olduğunu. Kendim de kullandığımdan biliyorum gerçekten viskozitesi yüksek ve en katı macunlardan biri. Pump-out ihtimali düşük yani doğru sürülürse.

Hocam açıklamışlar sanki neden pump-out olduğunu. Kendim de kullandığımdan biliyorum gerçekten viskozitesi yüksek ve en katı macunlardan biri. Pump-out ihtimali düşük yani doğru sürülürse.

Hepinize değerli cevaplarınız için teşekkür ederim ama bilgi sahibi değilim pump-out nedir açıklar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı