Masterliquid ML240L V2 vs Masterliquid ML360R

Bizzat kendi içeriğimdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba,
Sistem:
Thermaltake Commander G33 kasa
AMD Ryzen 5 3600X işlemci
Gigabyte 3060 Ti Gaming OC ekran kartı
Corsair H45 Sıvı soğutma.
Sorun: PUBG, R6, GTA 5 gibi oyunlarda işlemci ve ekran kartı 70-71 derecelere kadar çıkıyor, ayrıca sıvı soğutma eski olduğu için ciddi bir ses sorunu var. Yeni bir sıvı soğutma almak istiyorum fakat 2 model arasında kaldım; 240mm olan versiyonu alırsam bu kasanın üstüne takılacak ve egzoz fan olarak görev yapacak, eğer 360mm fan alırsam bunu kasanın önüne takıp içeri hava veren şekilde ayarlayacağım üstte de ayrıca 2 adet 120mm fan takacağım benim aklıma takılan nokta aralarında yaklaşık 600TL fiyat farkı var bu farka değer mi? Bu değişiklikleri yapmam ekran kartının sıcaklığını düşürür mü? Hangisini yaparsam daha iyi bir performans alırım?

Ekleme: Bu modellerde herhangi bir ses veya bozulma gibi sorunlar var mı veya başka önerileriniz var mı?
Teşekkürler.
Hocam bende ML240L var, oyuna girdiğim zaman ses çıkarıyor ama kulaklığı kapatıp odaklanmazsan duyamazsın, boştayken sessiz çalışıyor rahatsız etmiyor.

Hiç o toplara girmeyin, Arctic Liquid Freezer serisinden bir sıvı soğutucu alın. Öne koyacaksanız, Arctic Liquid Freezer 2 280MM veya Lian Li Galahad AIO 360 RGB alın. Üste koymak her zaman daha iyi performans verecektir fakat kasanızın üst tarafı sadece 240MM destekliyor.
İşlemcinizin düşük ısıda çalışmasını istiyorsanız alın; 3.9GHz ile 4.4GHz'in oyun içinde FPS farkı yok, render ve 3D çalışmayacaksanız sıvı soğutucu almanın performansa katkısı olmuyor, en azından Ryzen 5 3600X için.

İlk sayfada ses sorunlu denilen ML240L modeli eski seri. Yeni V2 modelini kullanıyorum şubat ayından beri. Pompasında hiçbir ses yok. Radyatör fanları ses yapıyordu tıkırtı şeklinde, servis sıfırını gönderecek bu hafta fanların. Eski V1 gibi rezil değil yani. Alınabilir. İndirimle 700-750 civarına sıfır düşüyor. 10400F ile max 60 dereceyi görüyordum ML240L V2 ile.

Evet, bir arkadaşım kullanıyordu ve sesine katlanamadı. Yeni aldığım sıvı soğutma sesinden şikayet ederken, sen asıl benimkinin nasıl olduğunu gör demişti. İnternet üzerinden bir video attı ve şikayetimden utandım :)

Herkeste aynı mıdır bilmem. Ama genel olarak problemli bir soğutma gibi gözüküyor. Fiyat olarak da bariz uygun olması kafa karıştırıcı. Ben riske girmem şahsen. Bahsi geçen video ve yanına iki tane de bonus ses problemi içeren video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İkinci sıradaki videoda ses pompadan gelmiyor fandan geliyor bu sesin aynısı bende Cooler Master masterfan r serisi fandan geliyordu pompada ses yok senin.

@NeverGive Up Zaten ürünü ben kullanmıyorum. Kullananlar ve tanıdıkların şikayetini gösterme amaçlı video attım. Pompa ve fan sesi problemi yaygın olan bir soğutucu gibi gözüküyor.
İlk sayfada ses sorunlu denilen ML240L modeli eski seri. Yeni V2 modelini kullanıyorum şubat ayından beri. Pompasında hiçbir ses yok. Radyatör fanları ses yapıyordu tıkırtı şeklinde, servis sıfırını gönderecek bu hafta fanların. Eski V1 gibi rezil değil yani. Alınabilir. İndirimle 700-750 civarına sıfır düşüyor. 10400F ile max 60 dereceyi görüyordum ML240L V2 ile.
Yine de rezilmiş demek ki :) Daha üstünden çok geçmeden teknik servise gönderilme gereği duyulduysa düzelen bir durum yoktur. Parayla rezil olmak deyiminin tam karşığı budur. Şikayetler sadece pompa sesi üzerine değil. Fan seslerinden de şikayetçi olanlar var. Ürünü ben deneyimlemedim. O yüzden nasıl olduğunu bilmiyorum. Gördüğüm kadarı ile tercih edilmemesi gereken bir soğutma gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı