Mastürbasyon bırakıldıktan sonra ne kadar sürede etkileri son bulur?

Samwise Gamgee

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
3-4 gündür mastürbasyonu yapmıyorum. Mastürbasyonun etkileri ne zaman tamamen son bulur? Zayıflıktan, sivilcelerden, boyumun kısalığından nasıl kurtulabilirim? Bu işi deneyimleyen arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Gerçekten çok çaresizim, bu illeti bıraktım ve güç toplamak istiyorum ben de artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boy kısalığına çare olarak 'mastürbasyon' bırakmakta mı buluyorsun kanki 😆. Sivilce de yapmıyor ayrıca, ergenliğimde test yapma şansım olmuştu.

Öncellikle bağımlılık olmadığı sürece kötü bir şey değil. Dini boyutunu söylemiyorum. Boyuna, sivilcelerine de bir etkisi olmaz. Fazla da dert etme, bu yaşta hormonların TL gibi ;)

Ha aşırıya kaçarsan unutkanlık yapabilir, önemli mineral ve vitaminler gidiyor.

Öncellikle bağımlılık olmadığı sürece kötü bir şey değil. Dini boyutunu söylemiyorum. Boyuna, sivilcelerine de bir etkisi olmaz. Fazla da dert etme, bu yaşta hormonların TL gibi ;)
Maalesef işin öncesinde 2 yıllık bir bağımlılığım vardı, zar zor şu durumda bırakabildim anca.

Maalesef işin öncesinde 2 yıllık bir bağımlılığım vardı, zar zor şu durumda bırakabildim anca.
Eğer fazla yaptığını düşünüyorsan benim önerim kalabalık ortamlarda bulunman olur. Kütüphaneye gidebilirsin, parka gidebilirsin, arkadaşlarınla vakit geçirebilirsin. Ne sana uygunsa. Sadece bu dönemlerin geçeceğini bil yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı