Mastürbasyon bırakma taktikleri

İstanbul Sefiri

Centipat
Yer
Rize, Ardeşen
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 15-R103NT Laptop
Intel(R) Core(TM) i5-4210U CPU @ 1.70GHz 2.40GHz
NVIDIA GeForce GT820M
DDR3 1600MHz 4,00 GB RAM
Kingston 224 GB SDD
Meslek
Mafya babası
Hocam mübarek ramazan ayındayız. Oruç tutarken sıkıntı olmuyor da iftardan sonra benim uçak hep kalkışa geçiyor. Çekmek sorunda kalıyorum. Bazen gusülü unutuğum bile oluyor. Nasıl bırakacağım bunu ve taktiği var mı?

Hocam mübarek ramazan ayındayız. Oruç tutarken sıkıntı olmuyor da iftardan sonra benim uçak hep kalkışa geçiyor. Çekmek sorunda kalıyorum. Bazen gusülü unutuğum bile oluyor. Nasıl bırakacağım bunu ve taktiği var mı?
Selam, tamamen bırakman cinsel dürtün için pek sağlıklı olmayabilir. En güzeli nefsini terbiye ederek haftada bire indirgemek.

Uçağı indirmenin bir yolu var o da malum iş yerine aktivite edinmek veya teravihe falan git.

Bir bağımlılığı bir anda bitiremezsiniz. Fakat azaltarak bitirebilirsiniz. Atıyorum haftada 5 kez yapıyorsanız diğer hafta 3 kez yapın yada 4 kez. Yavaş yavaş azaltarak yapın. Bunların eğitimini verenlerde var hatta. 1-2 yıl yapmayan adamlar var. Sonucunda hayatlarının daha iyi olduğunu ve stresten uzak olduklarını belirtmişlerdi.

Arka planda sizi dopamin arayışına sokan bir sorun var mı? İçsel olarak huzursuz musunuz? Baskıladığınız duygularınızın tepkimesi olarak mı bu sorunla karşılaşıyorsunuz? Bu soruları bir düşünün ve eğer böyle bir şey olduğunu düşünüyorsanız terapiye başvurunuz.

Yoksa Allen Carr diye bir beyefendinin yazdığı sigarayı bırakmanın kolay yolu adlı kitabı yahut onun mastürbasyona olan uyarlamasını okuyun.

Geri
Yukarı