Mastürbasyon gerekli mi, neden?

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Ben 16 yaşımdayım, hayatımda hiç mastürbasyon yapmadım, yapma gereksinimi de duymuyorum, yapmayı da düşünmüyorum. Ama insanlar bunu neden yapıyor ne geçiyor elinize? Bazıları buna ihtiyaç diyorlar ama ihtiyaçsa ben neden ihtiyaç duymuyorum acaba merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cinselliği keşfetmek, bedeni tanımak ve orgazm olmayı öğrenmek için ihtiyaç duydukça mastürbasyon yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Ancak yapıp yapmama kişinin kendi seçimi olmalıdır.

Aşırıya kaçılmadıkça zararlı bir şey değil, hatta vücuda yararlı olduğu bilimsel şekilde kanıtlanmış.

Ergensin. Mastürbasyon yapmasan bile rüyalanırsın zaten.

Abazanlık, karşı cinsi gördüğünde kendini tutamama, vücudu kontrol edememe, gereklimi hayır. Her gün her gün yapmanın vücuda aşırı derecede bir zararı var.

1)Bitkin düşmek, yumurtalıkların zarar görmesi.
2)Mastürbasyon erken boşalmaya neden olabiliyor.
3)Aşırı mastürbasyon hafızayı zayıflatır ve dikkat bozukluğuna, unutkanlığa neden olur.
En önemlisi
4)Mastürbasyonla boşalmaya alışmış kişiler evliliklerinde de cinsel birliktelik yerine mastürbasyonu tercih edebilirler. Bu durumdan evlilikleri olumsuz etkilenir ve çatışmalar meydana gelir.

Bu ihtiyaç kadınlara daha çok faydalı bir şey. Ama her şeyin fazlası zarar.

Son düzenleme:
Bende 23 yaşıma kadar hiç yapmamıştım. Lise ve üniversitede ilişki yaşadıklarımdan besleniyordum. :) Fakat üniversite bitti, iş hayatına başladıktan sonra hiç kız arkadaşım olmadı. 26 yaşındayım ve 23 yaşında başladım ve başladıktan sonra vücutta bi halsizlik, bitkinlik yapıyor ve her yaptıktan sonrada pişman olur mu insan. Artık baya bi azalttım haftada 1 sefere indirdim, ve şimdi onuda yapmamak için uğraşıyorum. Benden sana tavsiye hiç yapmamaya çalış. Boş kalırsan yaparsın. Boş zamanlarında arkadaşlarınla takıl, spor yap, yürüyüş yap, kitap oku, alanınla ilgili kendini geliştirmeye çalış.

Mastürbasyon, bir nevi cumhuriyettir işte; kişinin, kendi kendini yönetmesi. Tanrı'nın bir lütfudur. İnsanın kendi kendine yetebilmesidir. Özellikle erkeklerin, doğal güçlerin etkisinde maymun olup, olur olmadık kadınların peşinde telef olmalarını önleyen bir çeşit emniyet subabıdır. Vücuttaki kan apış arasında dolaşıp durur ve beyin aptallıklar yaparken masturbasyon sayesinde, insan mantığına geri dönebilir.
Karşı cinsi gerçekten isteyip istemediğinizi sınamak için basit bir masturbasyon yeterlidir örneğin. Boşalma sonrasında hala istiyorsanız, durmayın, ama 'napçam ben bu allaaan salaanı' diye düşünüyosanız, bir dahaki sefere yine masturbasyon yapın!
Hayata insanın tek başına yapıp da bu kadar işine yarayan başka ne vardır sorarım size.
Bu yüzden Tanrı'nın bir lütfudur masturbasyon. Kutsaldır.
Zaten Tanrı masturbasyon yapmamızı istemeseydi, kollarımızı bu kadar uzun yaratır mıydı?

Mastürbasyon yapmak, veya yapmamak zararlı değildir. Vücut meni üretir, atılmaz ise meniyi kırar ve vitaminleri vücuda geri kazandırır. Atılması da zararlı değildir, yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Daha önce bir makale görmedim ama vücudun sürekli meni kırması bir sorun teyit edebilir, bir doktor arkadaşım ile aramızda geçmişti bu konu. İster haftada ister günde 1 kez yapılabilir. Unutmayın su yararlıdır, fazlası zararlıdır. Bu sebeplen abartılmaması gerekir. Bu arada erken boşalma konusunda kesin bir görüş sahibi değilim, ama abartılmadığı sürece sıkıntı olacağını düşünüyorum, hayırlı vazifeler :)

Ben 16 yaşımdayım, hayatımda hiç mastürbasyon yapmadım, yapma gereksinimi de duymuyorum, yapmayı da düşünmüyorum. Ama insanlar bunu neden yapıyor ne geçiyor elinize? Bazıları buna ihtiyaç diyorlar ama ihtiyaçsa ben neden ihtiyaç duymuyorum acaba merak ettim.
Yapmayanlar tecavüzcü oluyor genelde. Mastürbasyon yapan insan başka insanlara hallenmez o gün. Kendini rahatlatıyorsun. Tabi ki de gerekli.

Geri
Yukarı