Mastürbasyon yapılmamasına rağmen 2 gecedir cinsel sıvı geliyor

Dostum bu cinsellik konuları fazla tabulaştırıldığı için utancını anlıyorum fakat baban da bir zamanlar senin gibi gençti, unutma. Babana yakın hissetmiyorsan eğer annene anlatabilirsin. Bunlar ayıp değil, insan vücudunun yaşama devam etmesi için gösterdiği bir reaksiyon. Ama @kino hocamın tavsiyesine ben de katılıyorum. Kalkmışın dini imanı olmaz 😅

Hocam yukarıda özetledim zaten ne gördüğümü falan da hatırlamıyorum sadece uyandığımda kalkıp lavaboya gidiyorum o sırada fark ediyorum ve her gün gusül abdesti alsam fark edilirim çözümü var mıdır? 14 yaşındayım ergenlikten olabilir mi sizce?

Masturbasyon yapınız 1 haftada bir istemiyorsanız.
Yaptıgın halde cıkıyorsa doktor tek çözüm.

Hocam yukarıda özetledim zaten ne gördüğümü falan da hatırlamıyorum sadece uyandığımda kalkıp lavaboya gidiyorum o sırada fark ediyorum ve her gün gusül abdesti alsam fark edilirim çözümü var mıdır? 14 yaşındayım ergenlikten olabilir mi sizce?

Islak rüyalanma diye geçer sağlıklı olduğunun göstergesidir her ergen erkekte görülür endişelenmene gerek yok zaten durumunu ailen de biliyordur anlarlar.

O meni bir yerde atılmak zorunda vücuttan her gece üst üste olursa çavuşu bir tokatlayıp kendine getirirsin. Kendin yapmana rağmen de her uyandığında olmaya devam ederse üroloğa gidilebilir ne olur ne olmaz.
hocam şafi mezhebine göre mastürbasyon yapmak pek de doğru değilmiş aynı zamanda bazılarında bağımlılık gibi olduğundan dolayı yapmayı düşünmüyorum
Eğer bir şey görmeden sık aralıklarla yaşanıyorsa ve herhangi bir sağlık/kas problemin yoksa bu durumun sebebi stres, anksiyete, uykusuzluk, bazı olayları çok kafaya takma gibi psikolojik sebeplerdir. En iyisi doktora görünmektir ancak pek mümkünatı yok gibi.

Seni boğacak, üzecek, strese sokacak şeylerden uzak durmaya ya da kafaya taktığın sorun her neyse onu çözmeye bak. Genelde ailelerin ve yaptıkları kısıtlamaların etkisi büyük oluyor.
ilkinde rüya gördüm ama arkadaşlarımın anlattığı gibi değildi yani kısa bir şeydi o rüya kısmı ve anlattıkları şeylerden oldukça farklıydı
Islak rüyalanma diye geçer sağlıklı olduğunun göstergesidir her ergen erkekte görülür endişelenmene gerek yok zaten durumunu ailen de biliyordur anlarlar.
anlatmayı düşünmüyorum ama sağlıklı olduğumun göstergesiyse bu iyidir demektir

Bence kimsene anlatmana gerek yok ara sira olur oyle ama devam ederse bir buyugune danisip doktora gitmelisin art arda 3 kez ruyanda olayi yaşarsan sıkıntıdır ama şu anlık normaldir.

Yeni ergenliğe girdiyseniz ilk zamanlar olur öyle. Gusül alsan da ailen anlayışla karşılayacaktır. Annen ya da baban, hangisine kendini yakın hissediyorsan bunu ona belirt. Zaten onlar aralarında bunu konuşacaklar ve durumunu anlayışla karşılayacaklardır.
işte o utanç var bende olmasa gider söylerim hemen ama o utancımı bilmiyorsunuz şuan düşüncesi bile rahatsız ediyor

Hocam şafi mezhebine göre mastürbasyon yapmak pek de doğru değilmiş aynı zamanda bazılarında bağımlılık gibi olduğundan dolayı yapmayı düşünmüyorum.

Güzel kardeşim bir sağlık sorunu olmasın diye söylüyorum, bir kere yapmaktan sorun olmaz. Fizyolojik bir durum bu. Kendin yaparak ihtiyacını giderirsen vücut da her gece kendisi atmaya çalışmaz onu diyorum. Sen yap, abdestini, duşunu al sonra zaten uyandığında olmuyorsa bir süre bundandır ve tamamen doğaldır. Ama hiç ardı arkası kesilmezse doktora görünmen iyi olur belki yollarda bir sorun vardır. Ergenlik, gelişim dönemi derken erken teşhis olmuş olur.

Güzel kardeşim bir sağlık sorunu olmasın diye söylüyorum, bir kere yapmaktan sorun olmaz. Fizyolojik bir durum bu. Kendin yaparak ihtiyacını giderirsen vücut da her gece kendisi atmaya çalışmaz onu diyorum. Sen yap, abdestini, duşunu al sonra zaten uyandığında olmuyorsa bir süre bundandır ve tamamen doğaldır. Ama hiç ardı arkası kesilmezse doktora görünmen iyi olur belki yollarda bir sorun vardır. Ergenlik, gelişim dönemi derken erken teşhis olmuş olur.
hocam işte ben baktım cünup olmak değil sorun demek istediğim şafii mezhebinde bunu yapmak yasakmış ki bu gece yaşamadım 3 ihlas 3 felak 3 nas 3 fatiha 1 ayet-el kürsi okudum üfledim üstüme hiç sorun olmadan uyandım

İşte o utanç var bende olmasa gider söylerim hemen ama o utancımı bilmiyorsunuz şu an düşüncesi bile rahatsız ediyor.

Anne babana anlatmaj zorunda değilsin birkaç hafta daha deneyimle.

Ayrica bu bir ihtiyaç ve haftada 1 2 tane yapmandan sıkıntı olmaz mutluluk hormonu salgilarsin rahatlama gelir sağlik açisindan dogru olanda bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı