Matebook 13 Catalina kurulumunda yükleme ekranında takılı kalıyor

Bende de bir üst modeli var. Kurulumun ya 1. ya da 2. aşamasında takılıyorum. Ne kadar beklersem bekleyeyim, ETA buga girip duruyor. Ne güzel Comet Lake kurulumu olacaktı...

eOS kuruyorum ben de şimdi. Masaüstünde indirimde oyunlar için aldığım ama hiç kullanmadığım 970 Evo 500 GB var. Bir ihtimal, garantiyi bozmayı göze alırsam, değiştiririm.

Sende de mi Matebook var? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 8250U Lenovo var. Ama entegre grafik birimi aynı. Bende sadece bu plist ile kurdu. Deneyin isterseniz.

@feneresevdalı teşekkür ederim. Benim kullandığım EFI ve dosyalar da direkt Matebook için özelleştirilmiş dosyalar, EFI'yi hazır aldım zaten. SSD sorunlu, o nedenle tıkanıyor.
Hocam benim EFI de sözde benim cihazın EFI dosyası idi. Ama RAM table uyumsuzluk yaptı. Alternatif olarak Minitool ile AHFS biçimlendirme deneyebilirsiniz depolama kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız.

SSD uyumsuz. Daha öncesinde yamalar ile uyumlu hale getirmeye çalışanlar oldu ama sonuç ne yazık ki başarısız. Sizin paylaştığınız EFI dosyasını kullananlar SSD değişimi yapmış olabilirler.

SSD uyumsuz. Daha öncesinde yamalar ile uyumlu hale getirmeye çalışanlar oldu ama sonuç ne yazık ki başarısız. Sizin paylaştığınız EFI dosyasını kullananlar SSD değişimi yapmış olabilirler.
Cevabın için teşekkürler, yeni gördüm ancak.

Evet, SSD uyumsuz. EFI'nin paylaşıldığı repoda da bahsedilmiş aslında ama modelleri karıştırmışım. Sanırım SSD değişimi sonrası sıkıntısız çalışacaktır.

Geri
Yukarı