Matebook D15 R5 alınır mı?

Matebook D15 R5 alınır mı?
Kendi sitesinde şu an 11.500 TL'ye geliyor ve çanta mouse ve tablet hediyesi var.
Pil ömrü nasıldır?
Ben R5 3500u sürümünü kullanıyorum. Pil ömrü gayet iyi. 6 saate yakın gidiyor. Bugün batarya yenileme kampanyası ile yeniledim. 1,5 sene kullandığım batarya 3 saate yakın götürüyordu.

Tercihen o bütçeye iPad Air modeline bakılabilir. M1 işlemcili ve Mac ile IPhone'da yapabildiğiniz birçok şeyi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Hem klavye mouse hem de dokunmatik kullanıma uygun. Ama mühendislik konusunda ne kadar faydası dokunur bilemem.

Bu sene bilgisayar mühendisliği kazandım.
Dizi film ofis ve yazılım programları ağır ve pil ömrü kısa Gaming cihazlar istemiyorum.
Bu bilgisayarı 16 RAM'li almak istersem D16 2022 mantıklı duruyor ama onunlada arasında 7 bin TL fiyat farkı var.
Bence sadece ram eklesen belirttiğin işler için gayet yeter de artar. Hafif oluşu, tasarımı ve hızıyla çok hoşuma gidiyor.

Tercihen o bütçeye iPad Air modeline bakılabilir. M1 işlemcili ve Mac ile IPhone'da yapabildiğiniz birçok şeyi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Hem klavye mouse hem de dokunmatik kullanıma uygun. Ama mühendislik konusunda ne kadar faydası dokunur bilemem.

Bazı yazılımların tam desteği gelmediği söyleniyor daha önce MacBook Air M1 düşündüm bir süre onda da 8 GB RAM ve M1 desteğinin tam olmaması korkuttu.

Alacaksanız da Trendyol üzerinden Nays uygulaması ile satın alın derim. Yanlış hatırlamıyorsam 5000TL'ye kadar %10 iade veriyordu. Yani şu anki fiyatlarla 10500TL'ye laptopu alabilirsiniz.

Okuduğunuz alan neticesiyle oyun geliştiriciliği üzerine ilgi duymaya başlarsanız bahsettiğimiz model ihtiyaçlarınızı görmeyecektir. Benim önerim içerisinde harici bir GPU barındıran ve 16GB bellek ile gelen bir laptop almanız. Acer'in Nitro 5 serisi buna uygun.

Bence sadece RAM eklesen belirttiğin işler için gayet yeter de artar. Hafif oluşu, tasarımı ve hızıyla çok hoşuma gidiyor.

Benim de tercihimdeki en büyük etken bu MacBook'tan sonra en şık cihazlardan diğer markaların benzer hafif ürünlerini inceledim ya kasa malzeme kalitesi ya panel ya da klavye yeterli tatmini vermedi.
Matebook modelindede D16 hem trackpad hem de klavye olarak daha başarılı ama fiyatı çok pahalı.

Geri
Yukarı