Matebook D15 vs. Modern 15 A5M-091XTR

Yazılım olarak yapacağınız iş için ne kadar bellek gerekiyor? Kullanacağınız program ve yapacağınız proje bellek gerektiriyor ise 8 GB sıkıntı çıkarabilir.

Frontend'e bakacak. VS Code en fazla 300 MB hadi en fazla 400 yesin. 3-4 tane Chrome Tab açık olsa sıkıntı yaratacağını sanmıyorum aslında.

Frontend'e bakacak. VS Code en fazla 300 MB hadi en fazla 400 yesin. 3-4 tane Chrome Tab açık olsa sıkıntı yaratacağını sanmıyorum aslında.
O zaman Huawei alın gitsin hocam. Hayırlı olsun şimdiden. Zamanında bu modeli baya araştırmıştım. Bizzat kendim gidip denedim de. Gayet seri ve hızlı çalışıyor. Touchpad gesturelari da gayet güzeldi. MSI da gayet iyi bir cihaz ama tek artı yönü lehimli olmaması. Ancak sizin için pek bişey ifade etmiyormuş bu. Arkadaşların dediği gibi Huawei, Türkiye'ye önem veriyor gerçekten. Servis kalitesinden vs. memnun olan çok.

Aslında Huawei den yanayım. MSI'ı düşünme sebebim lehimli olmaması. Eğer ki dediğim şeylere 8 GB Ram yeterli olur derseniz Huawei alırız. 3-4 Seneye de yeni laptop alınabilir yani.
MSI'da RAM yükseltme seçeneğiniz var, ama Huawei'de bu yok, bir de usb portu 2 adet bulunuyor ek olarak herhangi bir monitör bağlayacaksanız bağlayamazsınız sadece HDMI girişi destekliyor. Bir de Windows 11 bana kalırsa kararsız kalıyor ben 2 kere geçtim ancak sistemi çok yoruyor. Eğer ki Windows 10'u iyi optimize ederim dersen boştayken RAM kullanımı bu şekilde oluyor.
1653503139885.png

Sizce bu RAM miktarı yukarıdaki belirttiğim şeylere yeter mi?

İşlemciler v.s aynı acaba hangi yönden Huawei daha üstün ? Bir tek ssd de üstün bildiğim kadarıyla. 8 GB Ram sizce yeterli olurmu yukarıda ki yazdığım şeylere?

Oyun oynanmayacak. Yazılım ve ödev yapılacak. Huaweinin tek sıkıntısı lehimli olması. Yoksa düşünmeden alırdık.
8 GB RAM bu tarz hafif işler için yeterli olacaktır.
MSI'da RAM yükseltme seçeneğiniz var, ama Huawei'de bu yok, bir de usb portu 2 adet bulunuyor ek olarak herhangi bir monitör bağlayacaksanız bağlayamazsınız sadece HDMI girişi destekliyor. Bir de Windows 11 bana kalırsa kararsız kalıyor ben 2 kere geçtim ancak sistemi çok yoruyor. Eğer ki Windows 10'u iyi optimize ederim dersen boştayken RAM kullanımı bu şekilde oluyor.
Eki Görüntüle 1399469
Bu doğru bir kıyaslama değil. Sizin sistem özellikleriniz ile ilgili sistemin özellikleri aynı değil.

Eki Görüntüle 1399469
MSI tek düşünme sebebim ram yükseltme seçeneği olması. Bence 2-3 sene gider Huawei bizim için. Ondan dolayı Huawei düşünüyorum.

O zaman Huawei alın gitsin hocam. Hayırlı olsun şimdiden. Zamanında bu modeli baya araştırmıştım. Bizzat kendim gidip denedim de. Gayet seri ve hızlı çalışıyor. Touchpad gesturelari da gayet güzeldi. MSI da gayet iyi bir cihaz ama tek artı yönü lehimli olmaması. Ancak sizin için pek bişey ifade etmiyormuş bu. Arkadaşların dediği gibi Huawei, Türkiye'ye önem veriyor gerçekten. Servis kalitesinden vs. memnun olan çok.
Büyük ihtimal öyle olacak. Bende kullandım ama i3 modeli vardı, ama o bile gayet iyidi.

Aklınıza en çok yatan hangisi ise onu alın derim.

Galiba Huawei alacağız. Daha zarif. Sistemler zaten aynı hatta 512 GB SSD var Huawei de. RAM kullanımı yeterli olur diye düşünüyorum. Zaten Windows 10 yükleyeceğim gelince. Bir de bir şey soracağım. Şimdi Windows 11 lisanslı geliyor benim bildiğim. Windows 10 kurarsam lisanslı oluyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı