Matebook D16 i7 vs Matebook 16 R7 vs MacBook M1

Bütçe
25000TL

OnurISIK

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Akademik, Office, Netflix, teams günlük işlerimin dışında özellikle DJ olduğum için "rekordbox" programını kullanacağım. Bu program iç render yapıyor bolca müzik araştırıyorum ve MP3 olarak indiriyorum sonra bu programa müzikleri atıp analiz ettiriyorum. Ara sıra FL Studio'yu da kullanıyorum ama şöyle bir durum var FL Studio'yu crackli kullanıyorum. Bunun yanı sıra render aldığım için performansı (işlemcisi) benim için önemli, USB portları hızlı olması önemli çünkü aktarımları aktif kullanıyorum, işim bir nevi ses ile olduğundan dolayı ses kartını önemsiyorum. Performans olarak da içerisinde bulunan dahili ekran kartının daha iyi olması performansa da yararı olacağını düşünüyorum. Şu ana kadar söylediklerim aldığım zaman kullanacağım programlar tabii bunun yanında kamerası mikrofonu, Bluetooth kalitesi, Wi-Fi kalitesi, pil ömrü ve ekran kalitesi de benim için önemli unsurlardan.

Kendi yaptığım araştırmalarda MacBook gayet tavsiye edilecek bir laptop gibi duruyor ama burada ki tereddütüm hiç Mac PC kullanmadım ve crackli dosyaların indirilemediği (FL Studio) vs. gibi, onun yanı sıra Huawei serisinin bu laptopları özellikle "16" modelinin ekran kalitesi, SSD farkı ve fiyat olarak daha uygun olmaları benim için MacBook'a karşı tercih etme sebeplerim arasında.

Bir ayrı soru olarak da
şunu merak ediyorum D16 v 16 arasında bellek türü, kamera özellikleri, ekran özellikleri, işlemci farkı, pil farkı, numpad farkı (benim için olup olmaması önemsiz), listeden MacBook'u çıkardığımız da bu iki laptop arasında tercihiniz ne olurdu?

EK1: Evimde Gaming masaüstü bilgisayara sahibim.
EK2: "bu fiyata Gaming laptop al hem daha iyi performans alırsın hem de oyun oynarsın" yazmazsanız sevinirim.
EK3: Portlar benim için dert değil dönüştürücü kullanabilirim.

Matebook D16 i7 vs Matebook 16 R7 vs MacBook M1 16 GB RAM hangisi alınır?

Son düzenleme:
Matebook'un 2022 de çıkan serisi intel işlemci kullanıyor. 2021 versiyonları AMD işlemciye sahip. Bu ikisi arasından tercih yapacak olursam 2022 modelini seçerdim. Çünkü 2021 versiyonu 1.5 sene kullandım. Çok memnundum ama belli başlı sıkıntılarım vardı Huawei Matebook D16 1 senelik deneyimim burada bahsetmiştim. Yeni seride buradaki tüm sorunları çözmüşler neredeyse. O yüzden 2022 i7 önerirdim ben

M1 almamdaki sebep birincisi uzun ömürlülük, şarjının cok iyi gitmesi ve telefonumla bağlı olması. 16 512 Ya da 16 256 kombinasyonuyla yazılımda iş görür hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı