Matematiğe kafam basmıyor

@sasi şu anlık kaçıncı sınıfsın ve matematik adına hedefin nedir?

11.sınıfım ve hedeften kastın nedir amacım sadece artık diğerleri gibi konuları kavrayabilmek ve çözebilmek artık değiştirmek istiyorum ortaokul gibi basite alıncak şeyler değil gibime gelmeye başladı.

@sasi ilk on iki konuda da eksiğin olduğu için geometride de zorlanıyor olabilirsin. Üslü köklü sayıları falan dabilmek gerekiyor geometrinin bazı soruları için.

Mesela soruyu yapamayınca internet izliyorum adam yapınca mantığı hemen kavrıyorum anlamamazlık hiç olmuyor ama bana sorsan yapamam aynı şekilde aklımdan geçemiyor yöntemler.

@sasi çünkü matematik izleyerek yapılmaz. Adamdan önce kendin deneyeceksin, yapamazsan ya da çözümü anlamazsan adamdan öyle bakacaksın.

Dediğini her zaman uygulamaya çalışıyorum ama aklıma gelmiyor. Videoyu izliyorum ve sonra içimden ben bunu asla tahmin edemezdim zaten diye geçiriyorum o kadar derece mantık kuramıyorum.

Herkes matematik yapacak diye birşey yok.

@sasi anlıyorum demek istediğini de işte bir iki soruyla olacak değil. Konu başına en az 50 ya da 100 soru çözmelisin ki otursun. Ondan sonra o adam gibi çözmeye başlayacaksın işte.

Olabilir denemem lazım bu zamana kadar hiçbir zaman ağırlık vermedim ciddi şekilde ve 9.10 sınıf arası olan konuları bilmiyorum uzaktan eğitim süreci geçtiği için ben ayak uyduramadım o döneme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…