Matematiği anlamayan insan ne yapmalı?

Ya ben şu matematiği anlamiyorum hiç. Diğer derslerim neredeyse tam ama sadece matematikle her seyi kaybediyorum. Girdiğim burs sinavlarini vs hep matematik ile kaybediyorum. Ne yapmaliyim ya da önceden benim gibi olup yapabilen var mi?

Matematik notların kaç? Denemede matematikte kaç net yapabiliyorsun?

Anlatamiıoruz ne yapalım? Misafirlikte başka evde başka.

Matematiğim 0 ama LGS'ye 4 ay falan kaldı. Ne kaldı ki?

Ben son ay hazırlanıyordum 😀 4 ay çok uzun bir süre bence.

Bu arada konu anlatımlarını rehber matematik dışında başkasından izleme tonguç falan fasa fiso kafa karıştırır.

Son düzenleme:
Nereyi? Kazandın.

Mesleki ve teknik Anadolu lisesi okuyorum LGS ile bir yer seçmedim yarı devlet yarı özel bir okulda okuyorum şu an yani LGS sonucumu kullanmadım ama LGS puanımı merak ediyorsan 275 Ti ben hiç matematik bilmiyordum ve açıkçası o zaman matematiğe uğraşasım yoktu o son 1 ay dediğim de son bir ay çalışmaya başladı çalıştığım günleri toplasan 10 günü zor geçer yani 10 günlük çalışma ile 275 alıyorsam siz 4 aylık çalısmada neler neler alırsınız ama şu adım adım matematik mi kitabın adı oyle bir şey ona çalışın eger matematik bilmiyorsan sınavdan bir şey bekleme.

Kardeşim aynı sorun bende de var. İlkokuldan beri matematiğim kötü olmasına rağmen diğer dersleri geri planda tutup hep matematik çalıştım. Bu da Teog, YKS gibi sınavlarımda başarısız olmama vesile oldu. Sana önerim; sen de liseye geçene kadar Matematik çalış, temel at. Olmadı matematiği bir kenara çekip diğer derslerine yoğunlaşırsın.

Geri
Yukarı