Matematiği anlamıyorum

Bir konuyu anlamamış olabilirsin belki. Yine de hiç birini yapamıyorsan ileride bölümünü sözel seçebilirsin. Sonuçta sözel, sayısal, eşit ağırlık ve dil diye boşuna ayrılmıyor öğrenciler.

Herkes yapacak diye bir şey yok.

Derslerim normalde iyi ama matematikte diğer derslere göre daha fazla zorluk çekiyorum örneğin en düşük tarih notum 90 ise en düşük matematik notum 80 oluyor. Elimden geldiğincede çalışıyorum anlamaya çalışıyorum ama yok olmuyor matematiğim diğer derslerim kadar iyi olamıyor geçen ortalamam 96.4298 falandı ve bunu en çok düşürende o yıl 84 olan matematik notumdu. Yani matematiğim iyi ama diğer derslerim kadar iyi olmasını istiyorum. Temel kavramları çok iyi şekilde biliyorum.
Lisede misiniz? Lisedeyseniz 80'ler çok iyi değil mi?

Derslerim normalde iyi ama matematikte diğer derslere göre daha fazla zorluk çekiyorum örneğin en düşük tarih notum 90 ise en düşük matematik notum 80 oluyor. Elimden geldiğincede çalışıyorum anlamaya çalışıyorum ama yok olmuyor matematiğim diğer derslerim kadar iyi olamıyor geçen ortalamam 96.4298 falandı ve bunu en çok düşürende o yıl 84 olan matematik notumdu. Yani matematiğim iyi ama diğer derslerim kadar iyi olmasını istiyorum. Temel kavramları çok iyi şekilde biliyorum.

Aslında matematiğin kötü değil. Gayet iyi fakat bunu daha ileriye götürebilmek birilerinin yol göstermesiyle pek de mümkün olabilecek bir şey değil maalesef. Bundan ilerisi daha fazla ve farklı türde sorular çözmekten geçiyor. Takıldığın bir yeri, konuyu veya soruyu hocalara sorarak matematiğini geliştirebilirsin. Tabi bu korona vaktinde hocalara nasıl soru sorabileceğinden de muamma biraz. Ve şöyle bir durum var, ilerde iyi bir sayısal bölüm okumak istiyorsan matematiğin rolü çok çok büyük. Takıldığın yerlerde yardım etmek isterdim ama tıp fakültesine girerken en önemli ders olan matematiğin tıp fakültesinde hiçbir öneminin olmaması nedeniyle bir çok şeyi unuttum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı