Matematiği sıfır olan biris ne yapabilir?

Kardeşim git ailenle bir uzmana çalış. Bu yaşa kadar matematikte 4 işlem bile öğrenemediysen bi' sorun olabilir.

Denklemden önce cebir vs bilmesi gerekiyor 8. sınıf konuları cebir içinde üslü üslü içinde dört işlem böyle gidiyor denklem bilmezsen fonksiyon polinom hiçbir şey yapamazsınız. Ayrıca bunları da biraz temel değil de orta düzeyde bilmeniz gerekli bence rahat yapabilmek için.
Hocam 4 işlem yani temel matematiğin 2 işlemini bilmiyormuş. Rahatı geçin günlük hayatta lazım oluyor bunlar. Mesela ben EDS'den çarpma yaparak kaçıyorum. 💀

8. sınıfa gelip çarpma bölme bilmiyorsan akademik anlamda bir şey beklememelisin kendinden. Lisede bırak çarpma bölmeyi üslü sayı, köklü sayı, denklem, kesirli sayı bilmeden hiçbir şey yapamazsın. Ya bir mucize olur çalışır öğrenirsin lisede başarılı olursun. Ya da lisede hiçbir şey yapamazsın. Eğer gerçekten istiyorsan ve kendine güveniyorsan çalışmaya başla şimdiden öğrenirsin. 8. sınıf çok geç değil. Birkaç ayda 8. sınıf konularını bile öğrenebilirsin.

temel matematikle ilgili özel ders al; a101'de bile bulursun ilköğretim sınıf öğretmenini veya alternatif bir yol olarak emekli, eski toprak birileri de kafana vura vura öğretebilir.

Geri
Yukarı