Kardeşimin matematiği sıfır

Rehberlik öğretmeni ile görüşebilirsin. Rehberlik öğretmeni bu konuda kardeşine yardımcı olabilir. Ama 6.sınıfa giden birinin dört işlemi yapamaması garip geldi. Özel öğretmen tutun diyeceğim ama şimdi pek emin değilim.

Daha önceki dönemlerde okul ile ilgili bir problem olmadıysa ve bu değişim aniden başladıysa bir çok kronik hastalık ya da sendrom bu tür şeylere neden olabilir. Öğretmenleri ile konuşun sonrasında da bir çocuk doktoru görsün.

Hocam matematiği kim biliyor ki kardeşin bilsin🤔 temel matematik videoları izlet bu arada bu videoları akşam değil okuldan gelip izlesin akşam serbest bırakın çünkü akşam kafasına girmez.

Kardeşim 6. sınıfa gidiyor ve işlem önceliğini dahi bilmiyor. Çarpım durumunda eksi, artı gibi kavramları da bilmiyor. Bunları ilkokulda öğrenmemiş miydik? Bunlar kaçıncı sınıfta öğreniliyordu hatırlamıyorum bile. Antrenmanlarla matematik aldım sıfırdan başlasın diye ancak birinin ders anlatması gerekiyor. Benim matematiğim iyi seviyede yıllardır görmemiş olsam da matematik-geometri soruları kolaylıkla çözebiliyorum lise düzeyindeki soruları. Öğretmen olmadığımdan da açıkçası hangi seviyede anlatılmalı bilemiyorum. Hani 6. sınıfa gidip işlem önceliği, rasyonel sayılar, ondalıklı sayıları bilmemesi zaten beni sinirlendiriyor gerçi bu konular kaçıncı sınıfta gösteriliyor onu da bilmiyorum ama neyse.

YouTube'da gerçekten onun seviyesine hitap eden bir matematik oynatma listesi var mı? Aramızda eğitimci ya da çocuğu, kardeşi bu sınıflarda olan ve hangi seviyede olduklarını bilen varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim.
İnternette gerekli videolar var zaten o dediğiniz konular için. Onun dışında düzenli sayma pratikleri yaptırın yani 5'er, 4'er, 3'er sayma pratikleri yapsın 100'e kadar mesela. Bayağı yardım edecektir, saymak gerçekten geliştiriyor.
Bende aynı şeyi yaşadım o yüzden anlayabiliyorum seni. Öncelikle kızma, sakin ol eğer sinirlenirsen zaten anlamaz o çocuk. Temel için kitap almışsın ama boş okuyarak bir şey anlaması zor, özel öğretmen tutup temel eğitim aldırabilirsin.
Toplama, çıkarma, çarpma, rasyonel sayılar gibi basit konular için özel öğretmen yapmayın hocam tamamen para israfı. İnternette videolar var zaten bu konular için.

Geri
Yukarı