Matematiği zayıf olan EA öğrencisi sözel mi yapmalı?

Shazz

Decapat
Daha fazla  
Halihazırda eşit ağırlık öğrencisiyim, önümüzdeki dönem açığa geçip çalışmamı sıklaştıracağım ama bu zamana kadar bölüm seçme konusunda hayli isteksiz davrandım ve ne için bu kadar çalıştığımı anlamam biraz geç oldu. Size danışmak istediğim konu ise ben matematik yapamayan birisiyim, ilerletmeye çalıştığım konular vs. var fakat yapamıyorum önüme soru geldiği zaman boş boş kağıda bakıyorum, eşit ağırlık bölümünde TYT-AYT matematik çok önemli ve çok düşük yapacağımı düşünüyorum (denemelerdeki sonuçlarıma bakarak). Ama sözel bölümlere daha yatkınım felsefem tarihim iyi ancak burada da seçmek isteyeceğim bölüm sayısı çok az ve gidebileceğim üniversite de başarı olarak sınırlı. Sözelde seçmek isteyeceğim bölüm iletişim (radyo televizyon sinema, habercilik ) (radyo televizyon sinema /bu bölüm devlet okullarında değil de vakıfta okunmalı deniyor ne kadar doğru?) onun harici pek ilgimi çekmiyor.

Burada da vakıf üniversitelerini burslu tutturamazsam gidebileceğim 3 üniversite kalıyor. Galatasaray-İstanbul-Marmara. Galatasaray'a gidebileceğimi düşünmüyorum ama şu anki sözel netlerimle ilk 20 bine girebilirim, daha da iyi olabilir. Sizce bu iki üniversite arasında hangisi seçilmeli ve neden? Ya da iletişim bölümü seçmek mantıklı mı? Bu durumda AYT mat yapmadan sözel bölümü çözmek mantıklı mı? Ya da eşit ağırlıkta matematiğim kötü olmasına rağmen devem etmeli miyim?

Ek olarak TYT'de matematik netim 20'yi geçmiyor. Türkçe 35 ve üstü sosyal 15 ve üstü fen 10 civarı. AYT denemelerinde ise matematiğim 0 denebilir ve sınava 4 ay gibi kısıtlı bir süre kaldı.
Yardımcı olursanız sevinirim.
OBP puanım 80.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı