Matematiğin en sevdiğiniz konusu

Genellikle mantıklı düşünme üzerine ama gayet güzeller. Öğrencilerin ortak sözü bu konu hakkında:
Sınırsız soru sorulabilir.

10. sınıfta kolay geliyordu. Şimdi sorusu gelse kusarım. Sorunun mantığını anlasak zaten bitiyor. Ama işte kafa yetmiyor bu konunun sorularına.

10. sınıfta kolay geliyordu. Şimdi sorusu gelse kusarım. Sorunun mantığını anlasak zaten bitiyor. Ama işte kafa yetmiyor bu konunun sorularına.
Ben resmen her soruyu açıklayarak defterime yazmıştım. Mesela bir sayfadaki soru sayısına ve açıklamasına bak:😅

20210302_165824.jpg

Kategori liseymiş. İntegral.
Üniversite üzerinden de söylemek isterseniz söyleyin.🙂

Eşitlik ve denklem, o x'in değerini bulmak kadar güzel bir şey yok. Bu sene biraz zorluyor beni ama geçecek inşallah.

Çok katlı integral olsun o da :D Üniversitede matematik çok fazla bölüme ayrılıyor. "İstatistik ve olasılık" pek hoşuma gitmiyor, "ayrık matematik" idare eder, "Calculus - 2" güzeldir. Diferansiyel denklemleri henüz deneyimleme fırsatım olmadı ancak pek hoş durmuyor.

Ben resmen her soruyu açıklayarak defterime yazmıştım. Mesela bir sayfadaki soru sayısına ve açıklamasına bak:😅

Eki Görüntüle 902985

Dediğim gibi, zamanında öğrenince güzel bir konu. Ama şimdi son sınıf kafasıyla bakınca vakit kaybı gibi bir konu. TYT-AYT'de ortalama 2 soru geliyor her yıl. Bu konuya dershanede bakar ve kapatırım sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı