Matematik bölümü nedir?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Matematik bölümü için hangi üniversite tercih edilir. YTÜ ile hacettepe matematik puanı yakın sayılır. Tunç kurtu YouTube'tan takip ediyorum ve illa hacettepe en iyisi diyor fakat ben akademi düşünmüyorum ve teknik üniversitesi okursam mühendislikten de ders alma imkanımın olduğunu duydum. Hangi bölüm daha mantıklı olur?

Matematik bölümü için hangi üniversite tercih edilir. YTÜ ile hacettepe matematik puanı yakın sayılır. Tunç kurtu YouTube'tan takip ediyorum ve illa hacettepe en iyisi diyor fakat ben akademi düşünmüyorum ve teknik üniversitesi okursam mühendislikten de ders alma imkanımın olduğunu duydum. Hangi bölüm daha mantıklı olur?
Şaka herhalde bu?
ODTÜ, İTÜ, BOÜN, Haccetepe'den bin kat daha iyi matematik ve mühendislik dersleri veren üniversitelerdir.

İkisi arasında karşılaştırmıyorsanız Hacettepe'nin en iyisi olduğunu sanmıyorum. Sanırım sen 100.000 sıralama bandında en iyi üniversiteyi soruyorsun.

Sıralamanın şu an için önemi yok.
Şaka herhalde bu?
ODTÜ, İTÜ, BOÜN, Haccetepe'den bin kat daha iyi matematik ve mühendislik dersleri veren üniversitelerdir.

Ben de onu anlamadım, hacettepe o kadar iyi olsaydı sıralaması da iyi olurdu.

Biraz ezbere gibi olacak ama Koç en iyisidir büyük ihtimalle. Sıralamadan bağımsız söylüyorum bu arada. Bilkent'in de akademik kadrosunun eğitimleri çok sağlam duruyor ama anlatım olarak memnun olmayanlar var.

Matematik bölümü öğrencisi mühendislik derslerine katılabiliyor mu? Mühendislik dersleri almak üniversiteden üniversiteye farklı mı?

Yıldızda Matematik mühendisliği bölümünden seçmeli ders havuzundan dersler alma imkanınız oluyor.

Diğer taraftan bölümü matematik için değil de mühendisliğe bir tür köprü olarak seçerseniz çok zorlanırsınız.

Geri
Yukarı