Matematik geliştirilebilir mi?

Matematik çalışarak çok iyi yapılabilir mi?
Bazı yerlerde kişiler matematik için yetenek olması lazım diyor. Şüpheye düştüm.

Hocam IQ'um düşük, yeteneğim yok gibi şeyler bence bir yalan. Temel bilimler senin ana karnından doğduğunda yetenek olarak gelmiyor. Senin ilgin ve niyetin olacak. Ve olabildiğince çalışacaksın. Eğitim sistemimizde her dersi çorba olarak verdiğinden millet bazı derslere yeteneği yok sanıyor. İlgi lazım önce hocam. Kısıtlamamak lazım kendinizi.

Hocam IQ'um düşük, yeteneğim yok gibi şeyler bence bir yalan. Temel bilimler senin ana karnından doğduğunda yetenek olarak gelmiyor. Senin ilgin ve niyetin olacak. Ve olabildiğince çalışacaksın. Eğitim sistemimizde her dersi çorba olarak verdiğinden millet bazı derslere yeteneği yok sanıyor. İlgi lazım önce hocam. Kısıtlamamak lazım kendinizi.
Aynen öyle;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Matematikte başarılı olman için önünde bir engel yok, çalışarak yapabilirsin.

Matematik çalışarak çok iyi yapılabilir mi?
Bazı yerlerde kişiler matematik için yetenek olması lazım diyor. Şüpheye düştüm.

Yani sayısal zekası normal seviyede olan bir insan çok çalışarak, sayısal zekası yüksek olan ama yeteri kadar çalışmayan birinden daha başarılı olabilir.

Bir matematik konusunu tek seferde anlamıyor olabilirsiniz ama 2 kere 3 kere tekrar ederek ve yeteri kadar örnek çözerek çıkan soruları yapabiliyorsanız ümit var demektir.

Ama "ne kadar çalışırsam çalışayım aklım almıyor" noktasındaysanız o başka bir konu.

11.sınıfım hedefim yazılım mühendisliği matematikteki düzeyimi pek bilmiyorum ama temelin %60 gibisi yok gibi mesela temel matematik sorularını cozebiliyorum ama orta zor gelince olmuyor
Senin çok çalışman gerekiyor, ne kadar verim alıyorsan o kadar. Bu saatten sonra geç kalmışsın dememek için sabah akşam çalışman lazım. Çalışıyor musun şu an?

Yeni konular

Geri
Yukarı