Matematik nasıl geliştirilebilir?

awuin

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar matematikte zorlanmaya başladım bu yüzden temelden bir kez çalışmak istiyorum. Antrenmanlarla matematik 1 ve 2 elimde var ama onlar yerine birey A ve B alıp mı çözmeliyim? Önerebileceğiniz farklı bir yol var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temel, orta ve son olarak zor seviye olan test kitapları bitir. Temel ve orta seviye kitapların konu anlatımlı olması yardımcı olacaktır. Matematik dinleyerek yapabileceğin bir ders değildir, öğretmenin yaptıklarını anlarsın ama kendin bir soruyla karşılaştığında kitlenirsin. Şimdiden düzenli olarak matematik çalışmaya başlarsan hem hızlanır, hem de konuları pekiştirirsin.

Ben 10. sınıfım ve konuları bitirmedim ama en son çözdüğüm denemelerde ortalama olarak 11 doğru 3 yanlış 7 boş var.
Sorulan matematik sorularının %55 kadarını doğru yanıtlamışsınız. Kötü bir oran değil aslında konuların yarısını kavramışsın. Girdiğin denemelerde yanlış yaptığın soruların çözümlerine kesinlikle bakmalısın. Böylelikle eksik olduğun konuları belirleyebilirsin. Çoğumuz bildiğimiz konulardan soru çözeriz çünkü bu bizi tatmin eder fakat bu şekilde çalışmak verimli değildir. Yapamadığın bir sorunun çözümünü araştırıp anlamak yaptığın 20 sorudan daha değerlidir.

Sorulan matematik sorularının %55 kadarını doğru yanıtlamışsınız. Kötü bir oran değil aslında konuların yarısını kavramışsın.
Fakat bu genellikle sınava girmeden önce matematik çalışmamdan dolayı. Eğer şu anda beni sınava girseydim 7-8 net belki yapabilirim.

10. sınıfa göre kötü netler. Karekök 0 çözmeni öneririm. 10. sınıfta karekök 0 çözerek temelimi sağlam atmıştım. Ama Birey A'da alabilirsin. Ben Karekök 0 alırdım şahsen. Daha sonra PKBO ve Fonksiyon konularını tekrar edersin.

Karekök 0 çözmeni öneririm. 10. sınıfta karekök 0 çözerek temelimi sağlam atmıştım. Ama Birey A'da alabilirsin. Ben Karekök 0 alırdım şahsen. Daha sonra PKBO ve Fonksiyon konularını tekrar edersin.
Birey B almalı mıyım? Sadece Birey A ve Karekök 0 yeter mi?

Geri
Yukarı