Matematik hocasının sınıftaki yerleri değiştirmesi

Çok teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım takıntılıyım maalesef böyle konularda bir de çok arkadaşım olmadığı için böyle durumlar içinde kalıyorum bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Benden sana bir tavsiye akademik başarıdan önemli bir şey varsa o da sosyal becerilerdir. Çekingenliğini atman gerekiyor. Yüzleş korkma. İnsanlarla konuşmaktan sormaktan kaçma.

Okulundaki rehber öğretmenine başvur. Rehber hocanızın yanına gitmekten çekinmeyin. Ben de PDR bölümü öğrencisiyim. Buradaki herkesten daha sağlıklı bir çıkarım bulur sana.

Benden sana bir tavsiye akademik başarıdan önemli bir şey varsa o da sosyal becerilerdir. Çekingenliğini atman gerekiyor. Yüzleş korkma. İnsanlarla konuşmaktan sormaktan kaçma.
Çözüm olarak etilektliyorum bunu....

Sorun sınıfta, matematik hocanda değil. Sorun bu tür şeyleri kafana takmanda. Bu sorunu çözecek, çözümü kurgulayıp uygulamalısın.

Okulda rehber hocanız var ise ona gidip durumu açıklayabilirsin. Emin ol, o daha iyi bir yol bulur. Durumu çözmesi için gidip hoca ile de konuşabilir.

Bunların dışında biraz sert bir öneri vermem gerekirse;

Sınıfı, seni ve karakterini bilmiyorum ama ders ile ilgiliysen en önlere oturmaya çalış. Bunun en kolay yolu da birini ezmekten geçiyor. Gözüne yerine geçebileceğin birini kestir ve onun yerine otur. O sıralar kimsenin tapulu malı değil. Hepiniz öğrencisiniz ve hepinizin eşit hakkı var.

Kısaca sınıfa önceden gir, gözüne kestirdiğin yere otur. Kalk diyen olursa da babanın tapulu malı mı de? Kendine biraz güven.

Tekrar ediyorum, sıralar kimsenin babasının malı değil.

Son olarak çekingenliğini atmanı tavsiye ederim. Ben de senin yaşlarındayken baya çekingen bir çocuktum ve şuan herkesin içinden geçiyorum. Eğer korktuğun ve çekindiğin durumlar ile yüzleşmezsen bu senin için ileride kötü olur.

Hocam sen müsait gördüğün bir yere otur birisi gelirse kalkarsın başka yere geçersin ne olacak sanki. Ne demek okula gitmiyorum ayakta kalıyorum. Yapmayın böyle şeyler daha çok üzerler sizi..

Yer sofrası kur.
images (1).jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı