Matematik konularını unuttum

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
65 günde Matematik serisini takip ederek konuları öğreniyordum ve en sonunda bitirmiştim. Neyse bunlar bittikten sonra biyoloji ve kimya konularına ağırlık verdim ve neredeyse 10 gündür Matematik konularına bakmamıştım. Bugün tekrar Matematik kitabını açınca çoğu soruyu (daha doğrusu bilgiyi) unuttuğumu fark ettim. Ne yapmam gerekiyor? Siz Matematik konularını nasıl tekrar ediyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her konudan 1'er test çözün, yapamadıklarınızın üstüne gidin. Onları da tamamladıktan sonra deneme almanızı tavsiye ederim. Ayrıca unuttuğunuz konu fonksiyon veya polinom gibi çok soru tarzı olan bir konu ise kısaca ders anlatımı videolarına da bakabilirsiniz.
Ben 9-10 konularını zamanında iyi çalışmıştım; bu sene parabol, fonsiyon, sayılar gibi konuları hallettikten sonra aralık-ocak aylarında çok deneme olmştuk, o zaman pekişti diyebilirim. Şimdi denemeleri 1-2 yanlışla geçiriyorum.
AYT için yine 11'de matematiğim iyiydi ama fene ağırlık verdikten sonra ben de konuları biraz unutmuştum. Sene başından beri analitik ve trigonometriye ağırlık vermiştim. Bu tatilde ilk kez AYT matematik kitabına başladım, biraz geç oldu fakat konuları güzelce tekrar etmiş oldum. Yakın zamanda AYT içinde de denemelere geçeceğim.

Youtube'da senin sınıfına göre bir sürü video vardır her gün o videoları tekrar edersen unuttuklarını hatırlarsın umarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı