Matematik ortalamayı ne kadar etkiler?

Umut198

Decapat
Merhaba, 10. sınıfa gidiyorum matematik ilk sınav notum 78 şimdi ikinci sınavda 55'e kadar düştü ortalamam 86 bu not düşüşü ortalamamı ne kadar etkiler? (6 ders)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 10. sınıfa gidiyorum matematik ilk sınav notum 78 şimdi ikinci sınavda 55'e kadar düştü ortalamam 86 bu not düşüşü ortalamamı ne kadar etkiler? (6 ders)

Çok etkiler benim ortalamam 95 idi matematik gelince ortalamam birden 80'e düştü şansıma corondan dolayı notlar sayılmadı.

Sınıf ortalaması nota etki mi ediyor gerçekten? İlk defa duydum.
Mesela sınıf ortalaması 78 olsun sende 75 aldın çok çok az en fazla 1 puan götürür. Ama mesela 50 alırsan 4-5'e kadar çıkar.
Sınıf ortalaması kaç?

Sınıf ortalamasının kişinin notuna bir etkisi yok. Tüm sınıf 0 alınca bu çocuğun ortalaması da onlarla aynı puan da mı düşecek? Tabii ki de hayır.
Hayır yanlış anladınız. Eğer notu sınıf ortalamasının altında ise sınıf ortalaması devreye girer. Eğer sınıf ortalamasından yüksekse ders sayısına göre hesaplanır.

Haftada 6 saat üzerinden bayağı etkili. Benim zamanımda 6 saat idi şimdi düşmüş veya artmış mısır bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı