Matematik sınavı yüzünden eve gitmeye korkuyorum

TR müfredatından farklı bir müfredat mı var? Yani şöyle düşünüyorum da ortaokulda hesap makinesi gerektiren bir işlem yok yani. Ve söylediğine göre hesap makinesi ile bile 50'yi geçemiyorsun, derslere biraz yüklensen mi acaba?
Bu sene başladık hesap makinesine. Bu ilk sınavım ve unuttum makineyi.

Bu sene başladık hesap makinesine. Bu ilk sınavım ve unuttum makineyi.
Ek olarak şunu da söyleyeyim technopat profilin kayıt tarihi 4 Haziran 2020. Ancak mesaj sayın 1910, bu da senin internette hatta sadece forumda çok fazla saat geçirdiğin anlamına gelir. Ailenin internet kullanımını kısıtlaması şu durumda en iyisi. Sen de benim gibi öğrencilik çağındasın, senin en önemli görevin derslerin, nokta. Kıbrıs'ta durumlar nasıl bilmiyorum ancak TR'de corona yüzünden uzaktan eğitim var ve bu işleri daha zorlaştırıyor -en azından benim için-. Okulda 1 saatte öğrenilecek konu 3 saatte anca oturuyor kafama. Bu da senin interneti derslerine ayırman gereken saati artırır. Ancak profilin hiç öyle demiyor. Ben sosyal moderatörü olsam hesabını 3 aylığına dondururdum. Derslerine ayırdığın vakit artmalı.

Ek olarak şunu da söyleyeyim Technopat profilin kayıt tarihi 4 Haziran 2020. ancak mesaj sayın 1910, bu da senin internette hatta sadece forumda çok fazla saat geçirdiğin anlamına gelir. Ailenin internet kullanımını kısıtlaması şu durumda en iyisi. Sen de benim gibi öğrencilik çağındasın, senin en önemli görevin derslerin, nokta. Kıbrıs'ta durumlar nasıl bilmiyorum ancak TR'de corona yüzünden uzaktan eğitim var ve bu işleri daha zorlaştırıyor -en azından benim için-. Okulda 1 saatte öğrenilecek konu 3 saatte anca oturuyor kafama. Bu da senin interneti derslerine ayırman gereken saati artırır. Ancak profilin hiç öyle demiyor. Ben sosyal moderatörü olsam hesabını 3 aylığına dondururdum. Derslerine ayırdığın vakit artmalı.

Bunu daha önce denedim. Çok haklısın. Bizde yüz yüze eğitim ama her dersi anlıyorum ödevleri sıkılmadan eğlenerek yapıyorum soru da çözüyorum fakat yok matematik olmuyor! Konuyu derste anlıyorum yaparım diyorum ama önüme soruyu verinceler yapamamaktan sinirim bozuluyor. Bu gece mesela stresten uyuyamayacağım. Hırsımdan soru çözeceğim ama moralimi çökertti bu. 1.5-2 hafta sonra sınav haftası geliyor program belli değil ama yine de ürkütüyor beni matematik denen illet. Sosyal medyayı sınav haftası içerisinde belki de yarından itibaren bırakıp kafayı matematiğe yoracağım. Çalışırken 1 konudan 20 soru mu çözsem iyi olur yoksa her konudan 20 soru mu?

Bunu daha önce denedim. Çok haklısın. Bizde yüz yüze eğitim ama her dersi anlıyorum ödevleri sıkılmadan eğlenerek yapıyorum soru da çözüyorum fakat yok matematik olmuyor! Konuyu derste anlıyorum yaparım diyorum ama önüme soruyu verinceler yapamamaktan sinirim bozuluyor. Bu gece mesela stresten uyuyamayacağım. Hırsımdan soru çözeceğim ama moralimi çökertti bu. 1.5-2 hafta sonra sınav haftası geliyor program belli değil ama yine de ürkütüyor beni matematik denen illet. Sosyal medyayı sınav haftası içerisinde belki de yarından itibaren bırakıp kafayı matematiğe yoracağım. Çalışırken 1 konudan 20 soru mu çözsem iyi olur yoksa her konudan 20 soru mu?
8. sınıfsın sanırım, gidiyorsun google'a 8. sınıf matematik 1. dönem 1. yazılı sınav soruları yazıyorsun. indiriyorsun çözüyorsun. Yanlış yaptığın soruların hangi konular olduğunu buluyorsun. O konulardan 20şer soru çözüyorsun. Sonra bu işlemleri tekrarlıyorsun. LGS nin ilk senesinde 478 almıştım. Kullan bu taktiği.

Geri
Yukarı