Matematik sınavına çalışılmasına rağmen başarısız olma durumda ne yapılmalı?

neuroxx

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
8. sınıfım matematik sınavım. Var o kadar çalıştım. Ama hiçbir şey anlamadım. Hala kaç kere soru çözdüm yapamadım. Neden yapamıyorum? Ben normalim değil? Mi bu var ne yapmalıyım? Son sınavlar artık yapacak bir şey yok. Yarın olacağım. Ben neden sizce matematiği anlamıyorum?

Sence ne kadar anormal olabilirsin? Yazabiliyosun okuyabiliyorsun. Beynin çalışıyor. Yanlış çalışmışsındır kafana göre çalışmayı bırak. Durun yazamamış şimdi fark ettim neyse bir sorun olduğunu hala düşünmüyorum doğru ve düzgün çalışmaya başla.

8. sınıfım matematik sınavım. Var o kadar çalıştım. Ama hiçbir şey anlamadım. Hala kaç kere soru çözdüm yapamadım. Neden yapamıyorum? Ben normalim değil? Mi bu var ne yapmalıyım? Son sınavlar artık yapacak bir şey yok. Yarın olacağım. Ben neden sizce matematiği anlamıyorum?

Çok fazla çalışıp sınav esnasında her şeyi unutma ihtimalin var 4 saat çalışıp sınavdan önce çözdüğüm soruyu sınavda yapamamıştım.Aşırı fazla çalışıyorsan stres yapma ihtimalin yüksek.

Bu dertten bende ortaokulda çok çektim YKS'de 28 net AYT matematik yapabilme noktasına geldim(biliyorum çok değil ama benim için büyük bir başarıydı ) 1 sene öncesinde sadece 5 net yapabilmiştim tavsiyem YouTube'da size göre en iyi hocayı bulmanız ve bol bol soru çözmeniz olacaktır sadece konu anlatımıyla gerçekten olmuyor soru çözüp pratik yapmak lazım

Matematik değil de Türkçeye biraz daha ağırlık verebilirsiniz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı