Matematik soruları nasıl çözdürülür?

Gerçekten çok teşekkür ederim :) bu soruyu çözerek hayatımı kurtardınız diyebilirim o derece önemliydi benim için.
Tek şu konudaki sorum var, başka da yok. Tekrardan çok teşekkür ederim, inanın ne kadar teşekkür etsem azdır şu an.

Ya kusura bakmayın şimdi fark ettim. C olasılığını yanlış yaptık. Murat'ın sahip olduğu lisanssız programlar üzerinden hesaplayacaktık. Şöyle düşünelim:

Murat'ın programlarından rastgele seçsek 6/100 lisanssız çıkma olasılığı.

Ancak bu seçmeyi yazılım yapacak.
Bu yüzden ikinci olasılık üzerinden ( C şıkkı için yazdığım) gidersek a yazılımının doğru seçme olasılığı %93 ve yanlış seçme olasılığı %7. A'nın doğru seçme olasılığı 5.58.
Bnin ise 5.10
Toplam lisanssız çıkma olasılığı 10.68/ 12'dir.
12 ise genel durumdan geldi. El acele yazdım kusura bakmayın sorunuz varsa yazabilirsiniz. Ancak yarın cevaplayabilirim. İyi geceler.

Son düzenleme:
Ya kusura bakmayın şimdi fark ettim. C olasılığını yanlış yaptık. Murat'ın sahip olduğu lisanssız programlar üzerinden hesaplayacaktık. Şöyle düşünelim:

Murat'ın programlarından rastgele seçsek 6/100 lisanssız çıkma olasılığı.

Ancak bu seçmeyi yazılım yapacak.
Bu yüzden ikinci olasılık üzerinden ( C şıkkı için yazdığım) gidersek a yazılımının doğru seçme olasılığı %93 ve yanlış seçme olasılığı %7. A'nın doğru seçme olasılığı 5.58.
Bnin ise 5.10
Toplam lisanssız çıkma olasılığı 10.68/ 12'dir.
12 ise genel durumdan geldi. El acele yazdım kusura bakmayın sorunuz varsa yazabilirsiniz. Ancak yarın cevaplayabilirim. İyi geceler.
Tek şu üstte attığım linkteki soru, o kadar. Biraz vaktinizi aldım kusura bakmayın, size de iyi geceler.
Adminlerden biri çözüldü olarak işaret koysa iyiydi aslında

Yeni konular

Geri
Yukarı