Matematik sorularını çözemeyip video çözüm izlemek mantıklı mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar iyi sosyaller. Trigonometri fasikülü aldım. Konu anlatımını dinliyorum YouTube'daki hocadan fasiküllere veya test kitaplarına geçince çözemiyorum. Soru çözümlerini izliyorum bu durumu nasıl düzeltirim? Soru çözüm izleyerek gelişemem ve konuları 2 3 defa dinlediğimde de aynı problem oluyor.

Ben şahsen bu sorunu genel olarak matematik de yaşamıştım. Yararı olur mu bilmem ama ben ne yaptığımı deneyimlerimi aktarayım işine yarayan bilgi olursa alır dener işe yararsa kullanırsınız: Eğer test kitabına geçince soruları çözemiyorsan önce konuyu ayrıntılı olarak bir hocadan dinle. Burada önemli olan videoların uzunluğuna ve kaç bölüm olduğuna kesinlikle bakma. Yaptığın en büyük hata olur. Hatta sana tavsiyem yapamadığın konuyu en uzun ders anlatım videosunu izlemen bu sayede hem konuyu tam olarak her şeyini anlayacaksın ve sorular seviye seviye zorlaşacak ki bu en önemlisi. Youtube matematik hocalarını kolaydan zora doğru sıralayacak olursak Rehber Matematik -> Mert Hoca -> Eyüp B -> Tunç kurt bu hocaların yeri değişebilir bu bana göre bir sıralamadır. Daha sonra konuyu güzelce dinledikten sonra hocanın çözdüğü soruları bir kağıt alıp sanki birisine soru anlatıyormuşçasına çöz. Son olarak da kolaydan zora doğru kaynak çözersen yapamayacağın hiç bir konu olmayacaktır.

Soru çözümlerini izlediğinizde anlıyorsanız problem yok demektir. Zaten çok fazla kural yok ki. TYT kısmında onları uygulamak AYT kısmında yorumlamak ve kuralları görüp uygulamak gerekli. Daha fazla soru çözüp çözemediğinizi izleyin. Yapamadığınıza 1-2 hafta sonra tekrar dönün.

Geri
Yukarı