Matematik yeni nesil sorularını nasıl çözebilirim?

Soruyu anlamıyorum sadece matematikte.

Eğer özel okula gidiyorsan kitaplardan çıkan yanlışları çekip hocalarına at. Çözümlerini öğrendikçe mantığını anlarsın. Devlet okulunda hocalar bakmayabilir. Eğer ağabeyin, ablan varsa onlara çözdür. Yanlışının sebebini öğrenmedikçe soru çözmenin sana bir katkısı olmaz.

Eğer özel okula gidiyorsan kitaplardan çıkan yanlışları çekip hocalarına at. Çözümlerini öğrendikçe mantığını anlarsın. Devlet okulunda hocalar bakmayabilir. Eğer ağabeyin, ablan varsa onlara çözdür. Yanlışının sebebini öğrenmedikçe soru çözmenin sana bir katkısı olmaz.

Soruların hepsini dinliyorum. Hocam bir de test çözerken buraya falan giriyorum sizce onu nasıl önleyebilirim?
Hangilerinden ne kadar yanlış yaptın.

Yanlış sayısını hatırlamıyorum ama matematik fazlaydı.

Soruların hepsini dinliyorum. Hocam bir de test çözerken buraya falan giriyorum sizce onu nasıl önleyebilirim?

Yanlış sayısını hatırlamıyorum ama matematik fazlaydı.

Online dersin en kötü yanı bu. İsteksizce internete giriyorum. Bende soru çözülürken derse katılmıyorum. Kedi düşüncem eğer derste soru çözülürken kaybettiğimi kendim çözerek kapatırsam bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Yeni nesil için bence biraz zaman tanımak lazım. Ben de LGS'ye hazırlanıyorum cumartesi günü okul olarak 43. denemeye girdim. Fakat matematikte en iyi 1 boş yapabildim. İlerleyen zamanda düzeleceğine inanıyorum. Şu an önemli olan moral bozmamak. Moralin bozulursa yaptığını bile yapamazsın.

Bu sene 8. sınıfım diğer derslerim gayet iyi hepsinin yeni nesil sorularını çözebiliyorum ancak matematik yeni nesil sorularını anlamıyorum. Fende yeni nesilleri çözüyorum ancak konuları bazen unutuyorum. Türkçeyi de rahatça çözebiliyorum. Matematikten 20 yeni nesil sorudan 8 tane çözebiliyorum. Kazanım sorularında 50 sorudan 50 doğrum bile çıkıyor ancak yeni nesilde 50 sorudan 19 doğru çıkıyor. Yeni nesil soruları çözebilmem için ne yapmam lazım?

Hocam yeni nesil soru kavramını yıkın psikolojik olarak yapamazsın. Sana 3+5 değil de Ali, Ahmet'e 5 ceviz veriyor, Ahmet'in de 3 cevizi varsa kaç cevizi oldu diyor. Hayal etmek çok önemli sadece düşün. Soruda okuduklarını anladıklarını kenara yaz. Mesela baba kızından 10 yaş büyük diyorsa, a+10= k yaz. Şekil varsa şekli çiz. Geniş düşün, dar pencereden bakma ve bol bol kitap oku.

Hocam yeni nesil soru kavramını yıkın psikolojik olarak yapamazsın. Sana 3+5 değil de Ali, Ahmet'e 5 ceviz veriyor, Ahmet'in de 3 cevizi varsa kaç cevizi oldu diyor. Hayal etmek çok önemli sadece düşün. Soruda okuduklarını anladıklarını kenara yaz. Mesela baba kızından 10 yaş büyük diyorsa, a+10= k yaz. Şekil varsa şekli çiz. Geniş düşün, dar pencereden bakma ve bol bol kitap oku.
Deneyeceğim hocam.

Geri
Yukarı