Çözüldü Matematik sorusu nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gdjer372

Hectopat
Arkadaşlar sinir küpüne döndüm. Çözene şimdiden çok teşekkür ederim. Aşağıya yazdıklarım şıklar ama cevap bilinmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
En üsttekinin köklerini x1 ve x2 alıp ortadaki değeri hesaplamamızın istendiğini varsayıyorum.

Quadratic formülden x1 = 1 - kök(6), x2 = 1 + kök(6) bulunur. Soruyu soran akıllı kökleri diğer türlü de seçmiş olabilir ama x1 ve x2'ye uygulanmasıistenen şeylerin aynı olması sorunu ortadan kaldırıyor.
Dört işlem ile gerekli ameleliği yaptıktan sonra cevap 32 / 25 bulunur.

Ameleliği yapamıyorsanız programın adı Photomath. Çözüm adımlarını gösteriyor.
e9972009-51025e26a920.jpg
En üsttekinin köklerini x1 ve x2 alıp ortadaki değeri hesaplamamızın istendiğini varsayıyorum.

Quadratic formülden x1 = 1 - kök(6), x2 = 1 + kök(6) bulunur. Soruyu soran akıllı kökleri diğer türlü de seçmiş olabilir ama x1 ve x2'ye uygulanmasıistenen şeylerin aynı olması sorunu ortadan kaldırıyor.

e9972009-51025e26a920.jpg

Çözüm
En üsttekinin köklerini X1 ve X2 alıp ortadaki değeri hesaplamamızın istendiğini varsayıyorum.

Quadratic formülden X1 = 1 - kök(6), X2 = 1 + kök(6) bulunur. Soruyu soran akıllı kökleri diğer türlü de seçmiş olabilir ama X1 ve X2'ye uygulanmasıistenen şeylerin aynı olması sorunu ortadan kaldırıyor.

Şimdi hallettik hocam sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı