Matematik temeli olmayan biri 8-10 net için ne yapmalı?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sizce 5-8 net için hangi konulara ağırlık vermek gerekiyor, her konuyu çalışmak istemiyorum açıkçası, yapabileceğim konular lazım. Temelim hiç yok, çok aşırı zaman ayırmak da istemiyorum. Haftada en fazla 4 saat ayırabilirim.
Şenol Hoca'nın alıştırmalarla matematik kitabını aldım.

Not: KPSS lisans matematik.

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT'de 8 netten bahsediyorsunuz sanırım. Problemlerden o civarda soru çıkıyor ve neredeyse hepsi dört işlem ile yapılabilir oluyor.
Rasyonel sayılar ve köklü/üslü sayılardan 2-4 arası soru geliyor.

Şu an 2020 sınavını açıp sorular abakıyorum ve bence en kolay olanların türlerini yazacağım.
1. soru rasyonel sayılar.
2. soru üslü sayılar.
3. soru köklü sayılar.
4. soru rasyonel sayılar ama deneme yapmak dışında bir yol bilmiyorum.
5. soru dümdüz normal sayılar (doğal sayılar). Toplama ve çıkarma bilen herkes yapabilir.
6. soru da öyle.
7. soru da öyle.
8. soru da öyle.
Daha ilk 8 sorudan netlerimizi tamamladık.

9 ve 10 biraz karışık.
11 yapılabilir.
16 yapılabilir.
17 yapılabilir.
18 problemler sorusu. Bence kolay ama direkt herkesin yapabileceği kadar kolay değil gibi. Belki daha öncekilerde de o kategoriye giren soru vardır ama bana öyle gelmedi.
19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ve 29 problemler. Hatta 30 bile öyle olabilir.
Kalanlar da geometri. Geometride ilk soru, yani 31. soru en kolayı. Onu yapabilir misin bilmiyorum.

TYT'de 8 netten bahsediyorsunuz sanırım. Problemlerden o civarda soru çıkıyor ve neredeyse hepsi dört işlem ile yapılabilir oluyor.
Rasyonel sayılar ve köklü/üslü sayılardan 2-4 arası soru geliyor.

Şu an 2020 sınavını açıp sorular abakıyorum ve bence en kolay olanların türlerini yazacağım.
1. soru rasyonel sayılar.
2. soru üslü sayılar.
3. soru köklü sayılar.
4. soru rasyonel sayılar ama deneme yapmak dışında bir yol bilmiyorum.
5. soru dümdüz normal sayılar (doğal sayılar). Toplama ve çıkarma bilen herkes yapabilir.
6. soru da öyle.
7. soru da öyle.
8. soru da öyle.
Daha ilk 8 sorudan netlerimizi tamamladık.

9 ve 10 biraz karışık.
11 yapılabilir.
16 yapılabilir.
17 yapılabilir.
18 problemler sorusu. Bence kolay ama direkt herkesin yapabileceği kadar kolay değil gibi. Belki daha öncekilerde de o kategoriye giren soru vardır ama bana öyle gelmedi.
19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ve 29 problemler. Hatta 30 bile öyle olabilir.
Kalanlar da geometri. Geometride ilk soru, yani 31. soru en kolayı. Onu yapabilir misin bilmiyorum.
Sağ olun hocam. KPSS matematiği ama TYT'den daha kolay sanırım.

Çalışarak netlerini yükselte bilirsin. Konuları bir kez tekrar et ve sadece soru çöz. Soru bankalarından uzak dur ve ÖSYM tarafından hazırlanmış soruları çöz.

Benim Hocam kanalı İlyas Güneş'in KPSS matematik videolarını izleyin. Bitirdiğiniz konudan 3 tane soru bankası çözün. Tüm konuları bu şekilde bitirip denemelerle de pekiştirip unutmayı önlerseniz 8-10 değil, temizinden 20 net yapabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, sizce 5-8 net için hangi konulara ağırlık vermek gerekiyor, her konuyu çalışmak istemiyorum açıkçası, yapabileceğim konular lazım. Temelim hiç yok, çok aşırı zaman ayırmak da istemiyorum. Haftada en fazla 4 saat ayırabilirim.
Şenol Hoca'nın alıştırmalarla matematik kitabını aldım.

Not: KPSS lisans matematik.

Çalışma bence öküz gibi yat.

Geri
Yukarı