Matematik ve fen mi, geometri mi?

Yapabiliyor isen hocalarla beraber gitmeye çalış. Tork ve denge ilk dönem konusu diye hatırlıyordum demek ki değişmiş. Geometriyi sıfır zaten yapmazsınız ancak ilk 20 bin için geometriden feragat etmek hata olur. Daha çok uzun zaman var 11 için erken.
Hocam çok büyük yardımlarınız dokundu @Berkay4154 ile. Çok teşekkür ederim hepinize. Şu an kuş gibiyim anlatamam. Üzerimde kendi oluşturduğum baskıyı kaldırdınız. Normalde hiçbir şeyi takmam ama hocaların ileri olmasından kaynaklı stres oluşmuştu. Yeniden teşekkür ederim. İyi geceler dilerim.

11'i halletmeye bakın ilk olarak. 12'ye de kendinizi hazırlayın. 4 yıl boyunca çalışmayan birisi olarak söylüyorum benim gibi hata yapmayın sonra bir daha sınavla uğraşırsınız.

AYT matematik konusunda pek fikrim yok ancak TYT'de gerek olmuyor, AYT'de gerekli kısımları var elbette.
Eski müfredat olsa kesinlikle gerekli derdim ama şimdiki müfredatta pisagor ve öklid teoremleri bile yeterli oluyor zaten mat 2 konularının çok büyük kısmı çıkarıldı.
11. Sınıfım. Daha çok vaktim var. Okulumuz 2 haftada 1 deneme sınavı yapıyor. Her branştan 30 soru çıkıyor. Matematikte minimum 22 gördüm sanırım. Fen kısmında ise fizikte hafif bir böyle değişik sistemlerde zorlanıyorum.
Geometri’de çalışıyorum ama mesela Sonuç Yayınları çözüyorum. Kolaydan zora gidiyor kitap. Orta seviyede direk zorlanmaya başlıyorum. Bilmediğimden değil göremiyorum.
11.sınıf iseniz (mezuna kalmayı düşünmüyor veya imkanınız yoksa) çok vaktiniz yok demektir ama 9.sınıf yani temeliniz sağlam ise ve 10.-11. sınıfı hakkını vererek (sınıf derslerinde konu eksiğiniz yok ve sürekli soru çözümü yapıyorsanız) geçirdiyseniz çok sorun yaşamaz hatta çok iyi koordine olduysanız 12.sınıfta hem deneme çözüp hem 12. sınıf konularını pekiştirebilirsiniz. (Deneme dönemine gelince her çıkardığınız yanlış için o konudan 1 test çözmeye çalışın.)
Not: Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Geri
Yukarı