Matematik yeni nesil soruları anlayamıyorum

AltayB

Centipat
Daha fazla  
LGS sınavına hazırlanıyorum. Matematikte büyük bir eksiğim var işlemleri yapabilmeme rağmen soruları anlayamıyorum birçok kişi kitap okumamı söylüyor, günde kaç sayfa kitap okumam lazım? Kendimi geliştirmek için çözmeye çalışıyorum ama soruların yaklaşık olarak yarısında ne yapacağımı bilemeyip boş bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok değil düzenli okuman lazım, ben de tutturamadım bir türlü kitap okuma düzenini, şu an sınav için tek eksiğim kitap okuma.

Bunun için kurs öneren olursa bence inanmayın, olay ezberden ziyade nerede ne yapman gerektiğini anlamandan ibaret. Düşünceni değiştirmen lazım, geometri de nasılsın?

Kitap okumak işe yarar, türkçe mantık soruları da çözebilirsiniz. Beynin aktifliğini arttırmak lazım diye düşünüyorum o yüzden boş zamanlarınızda sudoku gibi bulmacalar da çözebilirsiniz. Zaten sorular zor değil düşünmesi zor.

LGS sınavına hazırlanıyorum. Matematikte büyük bir eksiğim var işlemleri yapabilmeme rağmen soruları anlayamıyorum birçok kişi kitap okumamı söylüyor, günde kaç sayfa kitap okumam lazım? Kendimi geliştirmek için çözmeye çalışıyorum ama soruların yaklaşık olarak yarısında ne yapacağımı bilemeyip boş bırakıyorum.
Öncelikle bu yıl girenlerdenim 478 puan yaptım.Daha konu görmediniz doğru dürüst yani rahat olun paragraf çözün

Kitap okuyunca ve dikkatini oraya verince daha rahat anlamaya başlayacaksın, çağın getirdiği shorts videolarından sonra ufkun açılmış gibi hissedebilirsin. Kitap haricinde, dergi, makale gibi uzun yazılar da okuyabilirsin. Bulmaca çözmekte işe yarar, olay dikkati toplamak ve hayal gücünü kullanmak. Kafanda canlandıramadığın şeyin çözüm yolunu oluşturmak zor.

Soruları kimse anlamıyor, işlemi yapmak zaten kolay önemli olan soruyu anlamak zaten, yeni nesil soruların amacı bu, stres yapmayın, şahsen ben LGS'den bu sene kurtulmuş biri olarak imkanınız varsa kitap ookumak yerine yeni nesil soru çözmenizi tavsiye ederim, hiç anlamıyorsanız kolay-orta arası zorlukta sorular çözün.

Geri
Yukarı