Matematiksiz eşit ağırlık 200k yapılır mı?

Liselerde artık sözel bölümü olmuyor bile farkındaysanız direkt EA atıyorlar onu da geçtim aile faktörü de var yani boş keseden sallamak ne kolay bu sistemin matematiği şart koştuğunu biliyoruz ki ben öz güvensiz olduğum için de yapamıyor olabilirim. Çalışıp çözüyorum yine de elimden geleni yapıyorum sizin 15 net yapıyor olmanızın benim hayatıma katkısı ne tam olarak? Tebrikler umarım müzik dinleyerek keyfi 30 net falan da yaparsınız gelin benim yerime de çözün o zaman.

Ben de onun için çabalıyorum teşekkür ederim sıfır değilim zaten çalışacağım son güne kadar.

Çok teşekkür ederim edebiyatta bir cumhuriyet kaldı tarihi falan da bitirdim zaten. Elimden geleni yapacağım.
sana bol şans diliyorum. fakat şunu aklında tut, dünyanın sonu değil. kazanırsın bir şekilde :) ben de aşırı stres yaptım ama kazandım istediğim bölümü. sana inanıyorum

AYT'den net yapacaksan matematik çalışman lazım çünkü bilgi gerekiyor. Yapamıyorum triplerine girme sayısal zeka, sözel zeka diye bir şey yok insanları kalıplara sokmaya çalışan salakça tabirler örneğin bir insan hem tarihe hem de matematiğe ilgili olamaz mı? Matematiği seven ve sevmeyen vardır, zeka geriliği olmayan herkes yeteri kadar ve doğru çalışarak yapabilir.

Ya şöyle ikinci dereceden denklemler polinomlar parabol falan ilk konuların çoğunu hep bitirdim hep çözdüm ama işte korku var içimde böyle seviyem zor soruları çözmeye yetmiyor yeteri kadar soru çözsem bile nerede yanlış yaptığımı anlamıyorum.

Sabancida ır ogrencilerine, psikoloji ogrencilerine bile ilk sene calculus dersi veriliyor, matematikten kacamazsin.

Matematikten kaçmıyorum sadece sınavda yapamam diye korkuyorum 12 yıl sonuçta matematik gördük o kadar çalıştık ettik lise ortalamasını korumak için falan hiç kaçmadım sadece az süre kaldı ben korkuyorum stresliyim belki de kapasitemin çok altında düşünüyorum bilmiyorum ki ayrıca hedefim sabancı da değil zaten matematikten kaçılmayacağının inanın farkındayım.

Matematikten kaçmıyorum sadece sınavda yapamam diye korkuyorum 12 yıl sonuçta matematik gördük o kadar çalıştık ettik lise ortalamasını korumak için falan hiç kaçmadım sadece az süre kaldı ben korkuyorum stresliyim belki de kapasitemin çok altında düşünüyorum bilmiyorum ki ayrıca hedefim sabancı da değil zaten matematikten kaçılmayacağının inanın farkındayım.
Bence uğraşmana rağmen yapamıyorsan sal gitsin. Herkes matematik öğrenecek diye bir şey yok. Aynı sorun bende de var sayısal zekam olmadığını düşünüyorum.

Eşit ağırlıktan gireceğim. Sözeli hallettim Mart'ta bitiyor. Son 2 ay deneme ama kasım'dan beri matematik çalışıyorum yok yani net artmıyor. O kadar çözüyorum yanlışlarıma bakıyorum ediyorum olmuyor. Ya ben korkuyorum ya da sayısal zeka sıfır. Ben de sözele abandım bu yüzden. Yapılır mı? Hedefim yüksek değil gördüğünüz gibi. Matematik TYT-AYT 10 net yeter de artar bile.

Bir de ben matematiksiz 200k diye bir başlık girmemiştim neden böyle olmuş anlamadım matematik yapmadan olmayacağının farkındayım yapmam çalışmam da demiyorum her gün 3-4 saat matematik çalışıyorum çabalıyorum TYT neyse de AYT 15 net için aslında önerilerinizi istemiştim yanlış anlaşılma olmuş.

Matematık yapamazsan neden EA ogrencısısın kı? Okuyacagın Bolumde matematık ısterse sadece sozel derslerı ver o zaman, mantıga bak. Gıdıp matematık calısacaksın zaten, TYT'de bir şey yok. Muzık dınlerken keyfı bıle 15 net yapıyorum okumadan.
Bu arkadaşa ceza verilmezse bundan sonra forumda hiçbi yazım kuralına uymayacağım xD

Hocam mecbur öğrenmek zorundasın. Ben de aynı durumdayım. Her gün matematiği kim icat ettiyse sülalesine güzel mesajlarımı yolluyorum. 😁 Derslerin Dark Souls'u resmen.

Ya şöyle ikinci dereceden denklemler polinomlar parabol falan ilk konuların çoğunu hep bitirdim hep çözdüm ama işte korku var içimde böyle seviyem zor soruları çözmeye yetmiyor yeteri kadar soru çözsem bile nerede yanlış yaptığımı anlamıyorum.
Sebebini ben tam olarak bilemem onu kendin bulacaksın ancak çok gördüğüm bir hata var: İnsanlar matematik üzerine kafa yormuyor. Bazı şeylerin kökeninin nerden geldiğini, mantığını bilmen lazım. İnsanlar sadece formül ezberleyip soru çözüyorlar, soru tipi ezberliyorlar bunu gördüğünde şunu kullan vb. adamın ne yaptığından ne bulduğundan haberi yok. Matematiğin yarısı ne yaptığın üzerine düşünmektir, felsefesini yapmaktır.
Türkiyede kimse matematik dersinde düşünmüyor hocalar formül veriyor 2-3 soru çözüyor sözde olasılık çözecek adam formül ezberliyor, öğretmenlerde öğrencilerin aynısı zaten adamlar soru çözmekten başka bir şey yapamıyor teori bilmiyor herifler. Öğrencilere de seviyesi belli olmayan bin bir türlü soru atıp çözemeyince geri zekalı muamelesi yapıyorlar, yok sende sayısal zeka yok sözel zeka var zart zurt bunların hepsi palavra sözelci sayısalcı böyle aptal bir ayrım dünyanın hiçbir yerinde yok.
O matematik formüllerini bulan adamlar bir şeyi nasıl yaparım diye saatlerce, günlerce , aylarca düşünerek buluyor o formülleri. Gerçekten Matematik öğreneceksen matematik felsefesi, matematik tarihinden de az-çok öğreneceksin ancak ülkemizde eğitim sidik yarışından farksız olduğu için düşünmeye-beynini kullanmana yer yok felsefe dersinde bile öğrenciler düşünmüyorlar onu bunu ezberliyorlar. Yani anlayacağın sen kendini kalıplara sokmaya çalışma, ne yapman gerekiyorsa onu yap dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı