Matematikte çok geri kalmak

Mantık çok gereksiz, saçma bir konu onu biraz çalışarak halledebilirsin. Kümeleri her ne kadar anlamıyorum desen de bence YouTube'dan çeşitli hocalardan videolar izleyip üstüne sorularla pekiştirmeye çalışırsan halledersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pes et zaten okumanın manası yok tarzı bir cevap beklemiyorsun değil mi? Derste not almaya başla tuttuğun yerden kopar asılmaya devam et hocanın arkasından git eksik konuları arkadaşlarından alıp teneffüs aralarında vs üstüne yoğunlaş kolayca halledilecek işler bunlar sorun bile değil.

0'dan başlayan matematik test kitapları var hem konuyu anlatımı hem soru çözümü var hayatımda hiç doğru düzgün test çözmemiş ve sınavlara son gün çalışmış biri olarak söylüyorum kesinlikle deneyin ben bile anladım (meslek lisesi son sınıfım)

Ben şimdi 9. sınıfım arkadaşlar. Nakil aldırdım ve önceki okulum daha önerme konusunda iken yeni geldiğim okulda kümelerin ortalarına gelmişler. Hiçbir şey anlamıyorum 1 hafta oldu mantık yürütemiyorum. Hocaya geçen dedim bana perşembe son ders çalışabileceğimizi söyledi gittim fakat başka dersi vardı sınıfıma geri yolladı. Şimdi ne yapmam lazım? YouTube'dan bir şey anlamıyorum çünkü bana göre anlatılış tarzı üniversite seviyesi gibi geliyor çok saçma. Ne yapmam lazım?

Hiç dert etme ya hoca anlatır ya da bir yerden çabalayarak anlarsın zaten konuyu dinleyen de anlamıyor 2 3 tekrardan sonra anlıyor bir de hocam hangi liseye gidiyorsun sözelci misin sayısalcı mı eşit ağırlıkçı mı?

Hiç dert etme ya hoca anlatır ya da bir yerden çabalayarak anlarsın zaten konuyu dinleyen de anlamıyor 2 3 tekrardan sonra anlıyor bir de hocam hangi liseye gidiyorsun sözelci misin sayısalcı mı eşit ağırlıkçı mı?

Liseyi boş verin hocam 92 puanlık Anadolu lisesi. Eşit ağırlık istiyorum 9. sınıfım.

Arkadaşlar mantık için önemsiz konu vs. diyenler olmuş ancak şöyle bir durum var ki TYT denemelerinde içine mantık konusu yedirilmiş temel kavram, çift-tek sayı sorusu gelebiliyor. Ancak en fazla bir tane gelir ya da hiç gelmez dediğim tarzda soru. Ama yine de bilmekte fayda var.

Konu sahibine ithafen, Youtube'da pek çok öğretmen var. Ancak sıkılmadan konu anlatımlarını dinleyip aralarından sana en çok hitap edeni bulman lazım. İzlediğim kadarıyla temel düzeyde anlatım yapan Rehber Matematik var. Onun haricinde mesela ben Eyüp Boncuk'tan dinliyorum ama 3D VDD TYT konu anlatımındaki yorumlar orta, orta üstü düzeyde. O yüzden başlangıç için onu tavsiye etmem.

Henüz çok baştasın ve kötü bir noktada da değilsin. 2 konuyu kaçırdın diye salarsan çok pişman olursun. Bak, 9. sınıf çok önemli bir düzey. 9. sınıfın matematik bakımından problemleri banko konudur. Hatta problem ve üçgen yapabiliyorsan direkt 20 neti buluyorsun sınavda.

Geri
Yukarı