Matematikte çok geri kalmak

Ben şimdi 9. sınıfım arkadaşlar. Nakil aldırdım ve önceki okulum daha önerme konusunda iken yeni geldiğim okulda kümelerin ortalarına gelmişler. Hiçbir şey anlamıyorum 1 hafta oldu mantık yürütemiyorum. Hocaya geçen dedim bana perşembe son ders çalışabileceğimizi söyledi gittim fakat başka dersi vardı sınıfıma geri yolladı. Şimdi ne yapmam lazım? YouTube'dan bir şey anlamıyorum çünkü bana göre anlatılış tarzı üniversite seviyesi gibi geliyor çok saçma. Ne yapmam lazım?

Kardeş rehber mayamatik diye bir kanal var adam okaldar iyi anlatiyor ki ben geçen sene 9 dum bayağı iyi gelmişti hatta denemelerde 30 soru çikiyordu 26 doğrum çikyordu tabii senin de çalişman lazim yoksa olmaz.https://youtube.com/@RehberMatematik?si=bzCcXFaRPaLd0nZh bu da kanalin linki.

Liseyi boş verin hocam 92 puanlık Anadolu lisesi. Eşit ağırlık istiyorum 9. sınıfım.

Tamam hocam takmayın sadece fazla int de geziyorsanız biraz azaltıp bu konuya odaklanın zaten basit konu zor değil sadece tek tek anlamak lazım mesela önce ^ (ve bağlacını öğrenin sonra onunla ilgili soru çözümlerini sonra v (veya) sonra -> ise
Sonra ya da sonra <-> ancak ve ancak dediğim gibi tekniği basit soru çözerken çok karışıyor 2 hafta sonra arkadaşlarına ise bağlacı problemi sor bakakalır hoca iyi anlatmıyorsa derste çözdüğü soruyu teneffüste unutabiliyor (not bunları fen lisesinde yaşadım)

Daha 1 ay oldu, işlenen konular Mantık ve Kümeler. Tonguç üniversite seviyesinde anlatmıyor değil mi? Açıp izleyeceksin bu kadar basit. Konular da zor değil ayrıca.

Tamam hocam takmayın sadece fazla int de geziyorsanız biraz azaltıp bu konuya odaklanın zaten basit konu zor değil sadece tek tek anlamak lazım mesela önce ^ (ve bağlacını öğrenin sonra onunla ilgili soru çözümlerini sonra v (veya) sonra -> ise
Sonra ya da sonra <-> ancak ve ancak dediğim gibi tekniği basit soru çözerken çok karışıyor 2 hafta sonra arkadaşlarına ise bağlacı problemi sor bakakalır hoca iyi anlatmıyorsa derste çözdüğü soruyu teneffüste unutabiliyor (not bunları fen lisesinde yaşadım)
Aşırı kolay konu.

Önermeydi o galiba onu biliyorum hocam benim konum kümeler :D.

Daha 1 ay oldu, işlenen konular Mantık ve Kümeler. Tonguç üniversite seviyesinde anlatmıyor değil mi? Açıp izleyeceksin bu kadar basit. Konular da zor değil ayrıca.

Aşırı kolay konu.
Kümeler zor bence.

Aşırı kolay konu.
Size önerim Tonguç izlemeyin.
Çok daha iyi kanallar var Tonguç klasikleşmiş bir kanal.

Geri
Yukarı