Matematikte denklem nasıl çözülür?

• Konuyu başlatan AIroe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 756

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
9. sınıfım şu an matematikte konu olarak kümelerdeyiz, konuyu anlıyorum sıkıntı yok ama sorulara gelince denklem istediği için zorlanıyorum. Halbuki sorunun çözümünü dinleyince anlıyorum ama karşıma çıkınca çözemiyorum. 8. sınıfta da matematiğim pek iyi değildi. Ne yapmamı önerirsiniz.

9. sınıfım şu an matematikte konu olarak kümelerdeyiz, konuyu anlıyorum sıkıntı yok ama sorulara gelince denklem istediği için zorlanıyorum. Halbuki sorunun çözümünü dinleyince anlıyorum ama karşıma çıkınca çözemiyorum. 8. sınıfta da matematiğim pek iyi değildi. Ne yapmamı önerirsiniz.

Matematikte konuyu anlamak, çalışmak tek başına yetmiyor. Bir konuyla ilgili milyonlarca soru çeşidi var.
Bol bol soru çözmen yapamadıklarının üstüne gide gide ilerlemen lazım. Genel olarak özetlemek gerekirse matematik emek ister.

Çarpanlara ayırma konusunda bin tane soru çözersen, matematiğin baya gelişir. Öbür türlü diğer konularda da en az 500 soru çözmen lazım. Matematik bol soru çözerek gelişen bir ders.

O konuyu şuan hatırlamıyorum ancak genel olarak tavsiye vereyim. Konunun mantığını anladıysan formüllerini vs. biliyorsan falan filan soru çözemeye o zaman başla ilk başta çözemezsin ama soru çözümüne bakarak o türdeki soruları nasıl çözeceğini anlarsın aynı türden soruları sayıları değiştirip soruyorlar zaten ben bunu nasıl çözeceğimi biliyorum diyip çözersin. yani boool bool soru çöz.

Kümeler konusunu anlamadıysan da pek sıkıntı yapma bence. Bende kümeleri yapamıyordum. Çok basit ama nedense anlaması karışık bir konu. Kümelerden sonraki konulara yoğunluk göster özellikle.

Kümeler konusunu anlamadıysan da pek sıkıntı yapma bence. Bende kümeleri yapamıyordum. Çok basit ama nedense anlaması karışık bir konu. Kümelerden sonraki konulara yoğunluk göster özellikle.
yok hocam kümeleri anladım , sadece soruları çözerken karşıma çıkan denklemlerde sorun yaşıyorum , soruyu falan anlamıyorum o kadar , yinede teşekkürler yorumunuz için

Yeni konular

Geri
Yukarı