Matematikte Gelişmek

MertAliReis

Decapat
Selam herkese, normalde matematiğim ortalama diyebileceğim seviyelerde, yani hazır biraz temelim olsa bile ortaokulda ve ilkokulda hiç sevmezdim matematiği ama lisede ısındım artık. Hedefim Bilgisayar mühendisliği ve 20K civarlarında. Matematiğimi geliştirmek amacıyla Khan Academy izlesem ve Antrenmanlarla Matematik kitaplarını çözersem daha çok geliştirmek için hangi kaynaklara yönelmem gerek? Zaten analitik bir düşünceye sahibim öğrenme bakımından zorlanacağımı sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle düzenli çalışmalısınız. Zira tekrar yapmamak konuları unutmanıza neden olur. Geliştirmek adına konu anlatım videoları seyretmenizi, not almanızı, ardından konuya ilişkin test çözmenizi tavsiye ederim. Konu anlatım videolarını ise benim de matematik çalışırken kaynak olarak kullandığım; detaylı, pratik ve mantığa dayalı bir anlatımı olan Şifreli Matematik adlı youtube kanalından seyretmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı